Autor Wątek: [Getz] Zimowe przygody Hyundai Getz | Niedomykające się drzwi  (Przeczytany 1886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rusek

  • Gość
Zimowe przygody Hyundai Getz | Niedomykające się drzwi
« dnia: 04 Styczeń 2017, 15:35:12 »
Witam, mam mały problem z moim Getzikiem. O zmroku na sylwestra chciałem pojechać sobie na miejski rynek zobaczyć piękny pokaz fajerwerków, niestety postanowiłem pojechać Getzikiem i pokazu nie zobaczyłem :( Co się stało? Drzwi, tylko tak jak w Kalince po prostu przymarzają uszczelki i ciężko je otworzyć tak w Getziku otwierają się bez problemu, ale się nie zamykają...

Opowieść:
A zaczęło się tak, o 23:30 zszedłem oskrobać Getzika, wkładam kluczyk, otwieram drzwi, wyciągam skrobaczkę, zamykam drzwi? Niestety nie  :-( drzwi się nie chciały zamknąć i same się otwierały na oścież :-/ nie pomagało dociskanie, ugniatanie, opieranie, podnoszenie, naciskanie za każdym razem jak puściłem drzwi one same otwierały się. Samochód stał pod blokiem więc nie mogłem przesiąść się do drugiego autka, drugie drzwi bałem się otworzyć by tamte przywiązać liną, a więc kołem zapasowym podparłem drzwi i poleciałem do domu po odmrażacze do zamków, szyb i inne cuda. Przecierałem uszczelki, psikałem w zamek odmrażaczem, starałem się go rozruszać na nic me trudy i starania, po 2 godzinach walki o godzinie 1:40 poprosiłem sąsiada by zamienił się miejscami parkingowymi i na resztę nocy drzwi domknięte były za pomocą drugiego samochodu.... Lecz to nie koniec przygody, rano gdy postanowiłem wrócić do walki z drzwiami przy pierwszej próbie drzwi zamknęły się poprawnie... Pojechałem więc do znajomego, wszystko dokładnie oczyściliśmy i wróciłem do domu. Wszystko było pięknie do dziś... Tym razem nie mogły zamknąć się tylne drzwi i przednie w gratisie...

Co robiłem:
1. Próbowałem rozruszać zamek.
2. Próbowałem zastosować odmrażacz do zamków.
3. Nagrzałem w samochodzie (był na chodzie z maksymalnie włączonym ogrzewaniem przez około godzinę, drzwi były dociśnięte.
4. W desperacji próbowałem nawet WD40 i odmrażacza do szyb...
5. Podgrzewałem go lampką i zapalniczką....
6. Wyczyściłem wszystko co można było wyczyścić w okolicach drzwi...
7. Przednie drzwi były dokładnie czyszczone.

I dwa pytania:
1. Co robić z tymi drzwiami???
2. Jakie Wy macie przygody z Getzem w zimie?

Zbliżają się mrozy po -20 stopni i wolę być przygotowany bo Getz też musi być przez ten czas w eksploatacji.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:34:05 przez Brt »

kamilkarl

  • Gość
Zimowe przygody Hyundai Getz | Niedomykające się drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2017, 16:03:57 »
Poprostu drzwi nie otwieraj haha.
A tak serio, mialek kiedys vitare 1 i w zime przy -10 otworzylem drzwi a tu niespodzianka nie chcialy sie zamknac myslalem ze to zamek bo nie klucze auta na noc i moze sie zamknal sam czy cos takiego.
 Po chwilo rozpaczy i dumania wlozylem palec w zamek ten miedzy drzwiami a slupkiem B  i przesunalem ten metalowy element podobny do koncowki klucza (takie C odwrocone w strone slupka) wydaje mi sie ze to wina braku smaru woda w zamku i o prosze przymarzl mechanizm. Jezeli czujesz sie na silach ogrzej to suszarka i daj smar, albo rozbierz zamek.
Raczej to juz wiesz ale mi pomoglo musle ze to jest wina w starych zamkach tak sie zdarza

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1474
Zimowe przygody Hyundai Getz | Niedomykające się drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2017, 20:04:02 »
Może trzeba przesmarować smarem zatrzask zamku plus smarowidło do wkładek bo podobno wd nie jest dobry i wypłukuje a pomaga na chwilę.
U mnie tylko wariuje jak jest teraz zima centralny zamek i nie zamyka nieraz drzwi kierowcy. A tak nigdy nie zamarzły drzwi tak by się same otwierały. Jedynie jak spadł deszcz i zamarzł we wnękach to nie chciały się otworzyć niektóre.

Rusek

  • Gość
Zimowe przygody Hyundai Getz | Niedomykające się drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2017, 20:30:04 »
Cytat: "kamilkarl"
Poprostu drzwi nie otwieraj haha.


kamilkarl może to nie jest taki zły pomysł, dam żonie Kalinkę na mrozy a w Getzie złożę fotele i będę wchodził bagażnikiem, przynajmniej nie będzie się sam otwierał.

Co do zamka tego w kształcie C to nim ruszałem i naoliwiłem w przednich drzwiach jednak nic to nie dało.


Cytat: "robaszek127"
Może trzeba przesmarować smarem zatrzask zamku plus smarowidło do wkładek bo podobno wd nie jest dobry i wypłukuje a pomaga na chwilę.


Smarem posmarowany, ale smarowidło do wkładek? Nie słyszałem o tym :?:

Cytat: "robaszek127"
U mnie tylko wariuje jak jest teraz zima centralny zamek i nie zamyka nieraz drzwi kierowcy.


U mnie po tygodniu od kupienia przestał działać całkowicie, ale czasem ma przebłyski i otwiera wszystkie drzwi, szkoda tylko że nie zamyka  :cry:

pterodaktyl

  • Gość
Zimowe przygody Hyundai Getz | Niedomykające się drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2017, 23:56:11 »
Witam
Myślę, że powinieneś iść tropem centralnego zamka, który od dłuższego czasu nie działa ( jak piszesz).
Niestety bez rozebrania drzwi się nie obejdzie...niemniej poznasz budowę mechanizmu zamykania i otwierania drzwi, co pozwoli Ci zidentyfikować problem zamykania/otwierania tychże. Zasadniczo jest to bardzo prosty system. Polecam obejrzenie na youtubie filmików jak się do tego zabrać, aby sobie szkód nie poczynić podczas demontażu boczka drzwi.
Pozdrawiam