Autor Wątek: [Atos Prime] LPG, kłopoty na benzynie, mruga check engine  (Przeczytany 1477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trek79

  • Gość
LPG, kłopoty na benzynie, mruga check engine
« dnia: 28 Październik 2008, 07:29:43 »
Cześć, posiadam atos prime z LPG i mam problemy z jazdą na benzynie. Podczas jazdy pod górkę lub gdy chce szybko przyspieszyć samochodem zaczyna szarpać i zaczyna mrógać żółta kontrolka chek engine. Przy odpalaniu na zimnym silniku nie moze utrzymac wolnych obrotów ksztusi sie i trzepie go mocno. Ostatnio juz nawet na wolnych obrotach gdy wydaje się że silnik pracuje równo takze zaczyna mrugać kontrolka chek engine.

  Wymieniłem przewody wysokiego napięcia, filtr paliwa, wlałem także do baku środka do czyszczenia wtryskiwaczy - poczatkowo myslałem że wkońcu pomogło ale po paru dniach znowu to samo i jeszcze gorzej niź było. Komputer na servisie pokazuje błąd przewodów i wtryskiwaczy. Przewody są nowiuteńkie na starych tak samo silnik pracował, wtryskiwacze powinny sie przeczyscić środkiem chemicznym którego uzyłem, a tu dalej to samo.

  Może to zabrudzenia w baku (jakieś gluty czy co) utrudniaja przepływ paliwa, a może to silniczek krokowy od benzyny szwankuje, sam juz niewiem.

Czy ktoś może podpowiedzieć co moze byc przyczyna takiego zachowania na benzynie?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:34:34 przez Brt »

valdii

  • Gość
LPG, kłopoty na benzynie, mruga check engine
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2008, 09:15:00 »
Witam. Wydaje mi się że może to być pompka paliwa . Jeśli jeździsz dużo na gazie a zbiornik benzyny masz pusty to pompka może się "zastać" . Brat miał identyczne objawy w Oplu , jeździł na gazie a benzyny nie tankował , po wymianie pompki problem znikł .