Autor Wątek: [i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny  (Przeczytany 60692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Czerwiec 2015, 19:45:09 »
Firmy nie było bo jest to sklep elektroniczny i maja te żarówki luzem tzn w torebce (nowe)... Ja szukałem tylko pasującej do mojego wejścia. Wgl to dziś zakupiłem 12V 10W zwykłą i chyba na tym zostanie...

Offline choody

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Czerwiec 2015, 21:24:56 »
http://interlook.pl/product-pol-545-Zarowka-samochodowa-LED-C5W-12-SMD-1210.html  ja mam takie w kabinie i w bagażniku w rejestracji i schowku i nic się nie dzieje :)

piwi

  • Gość
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec 2015, 09:56:45 »
Cytat: "bobekos"
Firmy nie było bo jest to sklep elektroniczny i maja te żarówki luzem tzn w torebce (nowe)... Ja szukałem tylko pasującej do mojego wejścia. Wgl to dziś zakupiłem 12V 10W zwykłą i chyba na tym zostanie...

Porządny LED to np Philips lub OSRAM, 30 zł za sztukę. Mam takie u siebie już od kilku lat (w różnych autach) i nigdy nawet nic nie mrugnęło.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec 2015, 11:43:47 »
No ale chyba nie masz w aucie ściemniacza i Ledu bo o to chodzi.

piwi

  • Gość
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec 2015, 15:14:01 »
Mam ściemniacz. Nie ma tu on nic do rzeczy.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec 2015, 15:52:08 »
W takim razie gdzie kupowałeś swoje...?

[ Dodano: 2015-06-21, 15:57 ]
Cytat: "choody"
http://interlook.pl/product-pol-545-Zarowka-samochodowa-LED-C5W-12-SMD-1210.html  ja mam takie w kabinie i w bagażniku w rejestracji i schowku i nic się nie dzieje :)

Takich chyba nie masz w rejestracji bo jest inne wejście. Z ciekawości to jakie masz, też z tej strony którą podałeś..?

Offline choody

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec 2015, 20:35:43 »
zgadza się my w CW mamy rurki w podświetleniu rejestracji. ale to z tej trony polecam pozycyjne 360st świecenia 5 diodowe mam takie z przodu a takie tez montowałem do I40 i hondy accord

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec 2015, 21:13:15 »
Miałem 5 diod do podświetlenia blachy ale po jakims czasie padla 1,2 dioda no i efekt zrobił się h. Założyłem zwykłe. Znalazłem żarówkę do wnętrza auta: http://allegro.pl/zarowka-led-neolux-osram-c5w-6700k-31mm-0-5w-1sz-i5386095452.html co o niej sądzicie?

Offline choody

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec 2015, 21:23:48 »
wywalone pieniadze za 30zl to masz cala kabine oswietlona. moze cos jest z instalacja ze przepala? spróbuj te z interlook wyjdzie taniej jak masz testowac ;)

piwi

  • Gość
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec 2015, 22:31:55 »
Porządny LED kosztuje swoje ale i spokój praktycznie na zawsze. Już pomijam barwę i ilość światła jaką daje markowa dioda. Tu wogóle nie ma o czym mówić. No ale każdy zrobi jak uważa, powiem tylko tyle, że temat LEDów przerabiałem już wielokrotnie, straciłem sporo kasy na kilkanaście tanich LEDów które zawsze po jakimś czasie robiły dyskotekę, czy to w postojówkach, tablicy rejestracyjnej czy w kabinie. I to nie tylko w Hyundaiu.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec 2015, 22:55:43 »
Piwi mam teraz dylemat czy kupić tanie z linka choodego. Czy zaryzykować i kupić te z mojego linka. Szukając na allegro philipsa i osrama to te 2 miały większą temperaturę barwową. Nie wydaje mi się że to wina wejścia u mnie w aucie...:/ Co do blachy to wiadomo że skoki napięcia między włączaniem standardowym i z podświetleniem wnętrza w manetce też mają wpływ na żarówki. Nie ukrywam bo b podobają mi się ledy i chcę do nich wrócić...:) Czy zaryzykować i wydać kasę piwi? :)

piwi

  • Gość
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec 2015, 23:47:06 »
Twoje pieniądze więc nie mnie nimi dysponować. Nie mniej jednak polecam kupić porządne i cieszyć się ładnym i trwałym światłem. Neoluxy z Twojego linka to dobre LEDy, robione przez OSRAMa, ale zwróć uwagę że są słabsze od Philipsa czy samego OSRAMa, mają moc bodajże 0,5W, gdy Philips i OSRAM mają 1W o ile mnie pamięć nie myli. Co do barwy, ja mam Philipsy o barwie 6700K, która teoretycznie powinna być już właściwie niebieskawa, natomiast są idealnie białe, nie za ciepłe i nie za zimne, na moje oko mają gdzieś 5000K. Czy w przypadku Neoluxa będzie tak samo, nie wiem, ale możliwe, że tak.

Offline choody

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Czerwiec 2015, 05:43:57 »
no ja w i30 mam te ledy prawie rok i zero problemow. jasne ze kazdy ma swoj rozum i wybiera co mu pasuje;) na barwe wsiatla nie moge marudzic jest jasno a nieraz jak ktos wsiadal to opinia byla k#@/@& ale ty masz tu jasno ;) wiec styknie;)

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Czerwiec 2015, 07:15:23 »
Dzięki panowie za odpowiedzi. Pomyślę i podejmę decyzję na dniach...:)

Denny4

  • Gość
[i30CW] Oświetlenie wnętrza kabiny
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Czerwiec 2015, 17:15:13 »
Podzielę się i Ja swoimi doświadczeniami.
Pół roku temu zakupiłem na aukcji Al...ro jedne z najtańszych ledów jakie znalazłem.
Kosztowały grosze bo od 1,50 - 3,50 zł za sztukę.
Zainstalowałem 3 w podsufitce, 2 pod nogami, jedną w schowku, 2 bagażnik, 2 tablica rejestracyjna. Łącznie 10 żarówek LED.
Jak do tej pory nic się z nimi nie dzieje.
Ściemniacz działa prawidłowo i płynnie wygasza i zapala oświetlenie.
Ani razu nie było choinki ani tym podobnych.

Inną sprawą jest ściemniacz zastosowany w danym aucie.
Istotne jest czy mamy sterowanie PWR czy napięciowe.
Przy napięciowym będą działy się szopki i LED będzie głupiał (migał, gasł, zapalał się na chwilę)