Autor Wątek: [Santa Fe SM] wspomaganie kieronicy  (Przeczytany 1274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo1

  • Gość
[Santa Fe SM] wspomaganie kieronicy
« dnia: 03 Kwiecień 2015, 17:23:14 »
ostatnio mnie znów straszy nagle w trakcie jazdy na małych obrotach zapalają mi się kontrolki od chłodzenia ładowania i hamulca i co najdziwniejsze wyłancza się wspomaganie kierownicy jak wyłęcze klime lub podniosę mu obroty wszystko wraca do normy ale to wspomoaganie mnie dobiło o mało co nie wtrybiłem w barierki zauważyłem że się to dzieje przy dużej wilgotności macie jakiś pomysł??


Tłumaczenie:
Ostatnio mnie to znów straszy - nagle, w trakcie jazdy na małych obrotach, zapalają mi się kontrolki od chłodzenia, ładowania i hamulca. Co najdziwniejsze, wyłącza się wspomaganie kierownicy. Gdy wyłączę klimę lub podniosę mu obroty, wszystko wraca do normy. Jednak to wspomaganie mnie dobiło, o mało co nie wjechałem w barierki... Zauważyłem, że dzieje się to przy dużej wilgotności. Czy macie jakiś pomysł?

Korekta postu po zgłoszeniu od użytkownika. tekla

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: [Santa Fe SM] wspomaganie kieronicy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2015, 10:54:28 »
Pasek osprzętu zużyty i się ślizga, ewentualnie pasek jest OK (tzn. po kilkunastu cyklach takiego zachowania, o którym piszesz i tak już nie jest OK), ale mogła pęknąć sprężyna napinacza (niewymienna - trzeba zmieniać napinacz).

Sprawdź (oczywiście przy zgaszonym silniku!), w jakim stanie jest pasek osprzętu i czy jest napięty - jeżeli jest uszkodzony napinacz, pasek poddaje się dość łatwo naciskowi palca.