Autor Wątek: [i30] Jakie felgi?  (Przeczytany 33975 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Kwiecień 2016, 22:51:12 »
ta stronka co podałem polskihurtopon.pl  owszem mają tanie felgi których defakto nie mają na stanie Pisałem do nich bo na stronie mają duże stany i okazuje się że felgi te są niedostępne.  Przestrzegam przed zakupami u nich dużo o tym w internecie http://forum.gazeta.pl/forum/w,20,157707753,157707753,polskihurtopon_porazka.html

Jeśli założysz oponę na felgę  a będzie obcierać to już jej nie oddasz. Takie sa warunki gwarancji w niektórych sklepach.  Myślę że sprawdzisz felgę bez opony jeśli będzie ocierać to tylko o zacisk.

Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Kwiecień 2016, 14:15:13 »
To sa nowe felgi z demontazu.. Jakies tam drobne slady w niewidocznych miejscach maja, wiec..

[ Dodano: 2016-04-30, 18:44 ]
Dzisiaj byłem sprawdzić alufelgi, które kupiłem i pasują. Nic nie przeszkadza na szczęście.. Jedynie osłona amortyzatora dosyć blisko jest, ale będzie ok.

Najlepsze jest to, że nakrętki do stalowych pasują do nich, ale i tak lepiej kupić te do alu?

Co myślicie by pokryć felgi "warstwą ochronna - folia (guma) w sprayu, zwał jak zwał"? Korzystał kiedyś ktoś na felgi? Oczywiście bezbarwną, bo nie po to kupowałem alu, by je malować na zielono..
Wg mnie jakieś zabezpieczenie to jest przed rysami. Jeśli się mylę to poprawcie.

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Październik 2016, 22:02:56 »
Czy ktoś mi powie jak mam dobrać felgi do swojego egzemplarza?
Zastanawiam się nad zmianą i... nie znam się na tym.
O ile średnica felgi to 15" to pozostałe: Szerokość felgi w ", Rozstaw śrub (np. 4x108),  Odsadzenie (ET), Otwór centralny... nie są mi znane.

Za jakimi producentami się rozglądać?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Październik 2016, 22:10:19 »
Na pewno omijaj chińskie bo podobno się gną. Ja kupiłem Dezenty RE, mi się one najbardziej podobały i opinia doświadczonego wulkanizatora przekonała mnie co do marki. Mogły by być większe ale brak $. Społeczeństwo mówiło mi kup "niemieckie" ;)

Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Październik 2016, 23:33:28 »
Szukałem, więc mogę się wypowiedzieć.
Obecnie przejeździłem lato na 16". Kupiłem alusy OEM Hyundai, więc musiały pasować (link do aukcji na stronie #2 w moim poście).

Generalnie zależy od tego czy chcesz zostać przy 15" czy zmienić na większe. Jak większe to jest coś takiego jak konfigurator doboru felg i opon :) W sumie bez konfiguratora opon sobie poradzisz, bo najlepiej wymieniać na takie rozmiary jakie są narzucone z góry dla Twojego samochodu. Jak otworzysz drzwi to zobaczysz naklejkę z wypisanymi dopuszczalnymi rozmiarami felg i opon.

Konfigurator opon

Co do doboru felg to w internecie wiele marek oferuje swoje konfiguratory felg, więc po podaniu auta i innych danych ukażą Ci się felgi pasujące do auta. Nie będę podawać linka, bo nie chcę reklamować żadnej firmy :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do i30 rozstaw 5x114,3

ET, które jest fabrycznie to 47 jesli dobrze pamietam, ale reki nie dam sobie uciąć.
Z tego poniższego "uczylem sie" dobierajac felgi do swojego :)
Miałem, gdzieś excela z tym wzorem zeby to szybko sie przeliczalo jak sprawdzalem rozne felgi, ale chyba go skasowałem, wiec nie podesle.

ET

Jakbyś był zainteresowany takimi felgami jakie ja mam to są na allegro:

felgi1
felgi2

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Październik 2016, 23:49:53 »
Dziękuje :)

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Październik 2016, 20:18:07 »
Ma ktoś namiary na tanie nowe felgi stalowe 15" ?
Alusów raczej nie kupie bo mam komplet zimówek w bardzo dobrym stanie z poprzedniego auta. Cena z linków jest kusząca, ciekawe tylko jak jakość.


Znalazłem coś takiego ?
http://allegro.pl/felgi-stalowe-15-5x114-3-hyundai-i30-kia-ceed-24h-i6492861918.html

Offline VitalR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Październik 2016, 13:18:58 »
Alu chciałeś na zimę kupować? Ja mam alu na lato, a na zimę stalowki. Co do linku to ciężko powiedzieć, nie znam tej marki. Poczytaj opinie o niej.

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Październik 2016, 07:26:02 »
Dlaczego nie można mieć alu na zimę ?
Kupno kompletu felg stalowych to wydatek około 800 zł (średnie ceny a wyszukiwarek).
Kupno alusów z linku podanego przez VitalR to 1200 zł. Różnica może wydaje się duża bo to 50% więcej ale nie jest jakaś porażająca żeby się nie zastanawiać nad takim wariantem.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Październik 2016, 21:04:03 »
Stalowych szczerze mi jest mniej żal zimą niż alu :)

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Październik 2016, 08:01:49 »
Możesz kupić alu z przeznaczeniem na zimę, podobno mają specjalny lakier.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Październik 2016, 20:10:51 »
Słyszałem o tym "lakierze" różne opowieści ;)

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Październik 2016, 19:20:16 »
A ja używam w Lancerze już od 2008 roku.  :-)

Offline kevin.c

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i30] Jakie felgi?
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Październik 2016, 11:01:32 »
Na alledrogo wypatrzyłem zakład wulkanizacyjny w okolicach Szczecina, sprzedający również opony i felgi. Mieli w dobrym stanie tzn, nie skorodowany i niepoobijany komplet oryginalnych felg po i30 (jest znaczek!). Opony zimowe dostałem "w prezencie" w wersji RUN mojego autka.
Za felgi, założenie i wyważenie zapłaciłem 400zł polskich.
Dla poprawy humoru dokupiłem bajeranckie kołpaki ze znaczkiem firmowym И.

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Felgi auminiowe
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Luty 2017, 20:45:27 »
Witam jestem na etapie zakupu felg . Polecicie jakieś dobre firmy ? Takie co budżetu nie zeżrą . Cena za sztukę do około 320 ,15  6J. Interesuje mnie firma ENZO lub ATT . Macie doświadczenie z nimi ?