Autor Wątek: Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak spr  (Przeczytany 15680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak sprawdzić czy żyje
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Grudzień 2016, 07:46:06 »
Panowie nie siedzę jeszcze tak mocno w technikaliach Hyundaia,ale czy nie da się wymienić zegarów na takie ze wskaźnikiem temperatury?
Kiedyś miałem Opla Corse B i tam też nie było temperatury albo poziomu paliwa już nie pamiętam. Wymieniłem zegary na takie wszystkomajace i tam działało. Widocznie wiązka kabli była kompletna.
Ciekawe jak jest w Hyundaiu?

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak sprawdzić czy żyje
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Grudzień 2016, 09:16:01 »
Zawsze pozostaje odczyt temperatury przez OBD i interface na BT wraz z aplikacją w telefonie (np. torque, ale inne też penie to mają).
Osobiście w KS2 mam temperaturę na zegarach, ale jak niedawno założyłem LPG Stag Qbox plus, mam do niego interface do instalacji LPG po BT i aplikację STAG w której również jest odczyt parametrów z OBD i m.in. temperatury silnika (płynu chłodzącego). W dobie telefonów z androidem nie jest to już żaden problem na bieżąco mieć odczyt parametrów silnika, czy to przez najprostszy ELM237, czy przez inny interface nawet do LPG.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak sprawdzić czy żyje
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Grudzień 2016, 11:41:26 »
Tucson od 2008 roku ( po małym liftingu) usunął tą kontrolkę z zegarów.
Pamiętam, że ktoś opisywał procedurę wymiany zegarów ze starszej wersji i było to P&P. Tylko to dotyczyło CRDi, ale w benzynie powinno być podobnie.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak sprawdzić czy żyje
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Grudzień 2016, 12:11:26 »
Pozostaje nam apka w smartfonie albo - nad tym się zastanawiam poważnie - Head Up Display - wyświetlacz na szybę - oba pomysły wykorzystują OBDII

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak sprawdzić czy żyje
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Grudzień 2016, 17:46:47 »
a jak to działa/ Trzeba kupić rozumiem kostkę którą się wpina do OBD i apka w smartfonie łączy się z nią bezprzewodowo?

take cóś  ?? :  
OBD II Android

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Czujnik temperatury płynu chłodzącego, czy termostat jak sprawdzić czy żyje
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Grudzień 2016, 17:59:41 »
Może być takie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169