Forum > i40 VF

[i40 VF] światła w I40

(1/7) > >>

mlekki:
Witam forumowiczów, mam pytanie odnośnie śwateł:

Światła mijania:
Mam w samochodzie bixenony. Według mnie światła świecą za nisko przy np 90km/h bardzo trudno jest zobaczyć jakąkolwiek przeszkodę na czas. Światła ustawiają się automatycznie, już raz byłem  w servisie na regulacji ponieważ między światłami mijania a drogowymi miałem czarny pasek( światła się nie pokrywały), wtedy servisant niby wyregulował jest lepiej, ale wciąż niezadowalająco. Czy niestety one tak nisko świecą czy powinienem pojechać jeszcze raz na serwis?

Światła drogowe:
Według mnie świecą nisko i słabo. Twierdzę tak, ponieważ mam także renault laguna 2 z 2002 roku, i tam mimo zwykłych żarówek jazda nocą na długich to sama przyjemność. Światła świecą jak latarnia morska! (mocno i daleko), czego nie mogę powiedzieć o hyundaiu. Czy macie podobne odczycia? Cz może muszę  np wymienić żarówki, czy te światła takie poprostu już są?

Iktorn:
Na mój gust masz coś nie tak ze światłami. W moim (ksenony, ale bez skrętnych świateł) nie ma takiego paska.
Światła długie... hmm długo miałem wrażenie że są słabe, ale to może być urok świateł (ksenony - mają inną barwę) lub TTTM (ten typ tak ma). Choć po ostatnich wojażach przy ciemnej nocy stwierdziłem, iż dają radę.
A też przesiadłem się z dekadę starszego auta (Pug 307).

freaknet:
Wedlug mnie to niema w i40 Bixenonow przynajmniej umnie tak niema. Tylko swiatla mijania sa jako xenon i swieca umnie bardzo dobrze. Dlugie sa normalne i swieca slabo.

ilonides:
Posiadam Hyundai I40 po FL.
Mam pytanie odnośnie biksenonów.
Zauważyłem w innych autach, że podczas odpalania xenonu światła idą w górę i w dół tak jakby robią test samopoziomowania.
U mnie natomiast ten test się nie wykonuje, czy tak powinno być czy jednak coś jest zepsute?
Na wyświetlaczu nie ma żadnych błędów.

waszek_rmc:
Pytanko dla posiadaczy autka, jak poprawnie powinny świecić ledy do jazdy dziennej? Przyglądając się samej lampie  - powinny mieć kształt takiego daszku (przynajmniej wg żarówek), jednak przeglądając aukcje niektóre lampy wydaje się jakby świeciły inaczej - wręcz wychodzi taki znak zapytania. Wrażenie jakby zawijały się na soczewkę od świateł mijania. Są jakieś dwie wersje?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej