Autor Wątek: filtr paliwa i oleju  (Przeczytany 2333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcuspl6

  • Gość
filtr paliwa i oleju
« dnia: 20 Październik 2009, 13:10:21 »
Witam chcę wymienić filtr paliwa i oleju

mam pytanko gdzie się one znajdują i jak się do nich dostać

jakiej firmy najlepiej zakupić Filtron, Hyundai czy inne

czy po wymianie filtra oleju napędowego trzeba w jakiś sposób odpowietrzyć układ

z góry dziękuje za odpowiedzi

Galus87

  • Gość
filtr paliwa i oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2009, 13:47:17 »
Cytat: "marcuspl6"
czy po wymianie filtra oleju napędowego trzeba w jakiś sposób odpowietrzyć układ


Lepiej nie zapowietrzać go. Jeżeli masz filtr metalowy wkręcany gdzieś od spodu, najlepiej sobie go zalej ropą całego full i wkręć.
Jeżeli masz filtr (wkład) gdzieś od góry montowany do kosza, po włożeniu też zalej po czubek ropą, przykręć pokrywkę, podepnij przewody i odpalaj. Odpalaj z wciśniętym pedałem gazu, aby niespadły obroty bo w tedy może się zapowietrzyć.

Jeżeli chodzi o markę filtra oleju, to radził bym oryginał albo Mana czy Knechta.
Z autopsji wiem że na Filtronie miałem niższe ciśnienie (fiat coupe), a dwa że wkłady papierowe (Opel Astra) rozsypują się i mogą zanieczyścić silnik :shock:

Mc_Abra

  • Gość
filtr paliwa i oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2009, 19:13:26 »
Tak jak kolega wyżej pisał uważaj żeby nie zapowietrzyć układu ( choć nie stanie się tragedia jak zapowietrzysz, będziesz musiał dłużej kręcić).
Filtr paliwa masz po lewej stronie jak staniesz przedtem do samochodu, oleju tez po lewej, pod osłoną plastikową CRDi 16V, bliżej kabiny i niżej nieco, dostęp od strony błotnika pasażera. Czarna plastikowa puszka od góry skręcona na imbusa.
Co do filtrów kup Manna, albo oryginały. Ja nie narzekam na polskie filtrony, wybór należy do Ciebie :)

pcprint

  • Gość
filtr paliwa i oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2009, 19:27:41 »
Witam
Ja mam też pytanie dotyczące filtru paliwa . A dokładnie chodzi mi o informację gdzie się znajduje ten filtr w SF 2.7 benzyna - wiem że jest gdzie indziej niż w CRDi - może ktoś go wymieniał samodzielnie ?

Dareq36

  • Gość
filtr paliwa i oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2009, 20:25:59 »
Może pomoże Wam ta stronka :
http://www.korea-opt.ru/

Co prawda w .."innym" języku ,, ale dokładnie rozrysowane są poszczególne podzespoły. pozdro.

Mc_Abra

  • Gość
filtr paliwa i oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2009, 20:59:10 »
Cytat: "Dareq36"
Może pomoże Wam ta stronka :
http://www.korea-opt.ru/

Co prawda w .."innym" języku ,, ale dokładnie rozrysowane są poszczególne podzespoły. pozdro.


dzięki :) super stronka :) szukałem po necie różnych rzeczy a na tą stronkę nie wpadłem :)