Autor Wątek: hyundai accent 2001 1,3  (Przeczytany 2571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marianurbanczyk

  • Gość
hyundai accent 2001 1,3
« dnia: 20 Październik 2009, 12:46:56 »
Witam od kilku dni mam problem z moim accentem rano na zimnym silniku ma tylko niskie obroty jak daje gazu to sie dławi trzeba bardzo delikatnie go dodawać. A po rozgrzaniu gdy na luzie dociągne obroty do końca-do odcięcia pompy tak ok 6 tyś to zaczyna migać check i obroty spadają do 4,5 tyś.
Auto ma przejechane 120 tyś check(ponoć przez kijową mieszankę na kompie nic nie wyszło innego) pali sie już ciągle gdzieś od 80 tyś ale auto chodziło super do teraz.
Wczoraj odłączyłem przepływomierz powietrza i auto gada jak marzenie nic sie nie dzieje tylko wentylator sie potrafi załłączyć nawet na zimnym silniku czasem.Nieweim czy włozyć inną przepływke czy można zastosować zamiennik czy lepiej oryginał.Chyba jeszcze teraz musiałbym pojechac na kompa żeby to zdiagnozować czy to czasem nie jest czujnik wody.
Może coś podpowicei w tym temacie???

kpawel

  • Gość
hyundai accent 2001 1,3
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2009, 20:45:43 »
Najlepiej będzie jeździć z odłączonym przepływomierzem, komputer będzie wyliczał mieszankę na podstawie mapy i wskazań czujników. Nie będzie żadnych negatywnych skutków oprócz załączenia wentylatora chłodnicy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Jeżeli wymiana to tylko na oryginał, zamiennik nie sprawdza się w tym aucie.

marianurbanczyk

  • Gość
hyundai accent 2001 1,3
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2009, 12:58:15 »
kpawel dzięki właśnie tak słyszałem że zamiennik jest do bani widziałem na allegro ale kurcze jak mam dac 300 zł za używkę i ma paść po paru miesiącach to sie zastanawiam. Oryginał w intercarss 600 zł. A ten wentylator to załącza sie jak mówisz przy przekręceniu i czasem przy wyłączeniu stacyjki. Tym autem jeździ moja zona do pracy i nie chciałbym żeby zrobiło jakąś niespodziankę bo mnie często nie ma w domu, znowu wiesz jak kobieta pojedzie gdzieś na warsztat to ją skasują nie wiadomo za co, bo się nie zna dlatego go odłączyłem i chodzi rewelacyjnie teraz.Myślę ze nic się nie będzie działo póki co poprostu nie mam kasy na nową przepływkę. A się zastanawiałem czy po prostu czujnik wody nie jest strzelony ze się załącza wentylator ale wskazuje normalnie na desce, bo to chyba jest tam jakoś razem połaczone tzn idzie jakby jedna wiązka do czujnika wody i przepływki, albo mi sie wydawało bo cimno było jak zaglądałem.
Pozdrawiam dzięki za odpowiedź

kpawel

  • Gość
hyundai accent 2001 1,3
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2009, 17:10:59 »
Tak jak napisałem jazda z odłączonym przepływomierzem nie utrudnia jazdy, na pewno będzie lepiej niż podłączony świrujący przepływomierz.

340zł nowy oryginał


Czujnik temperatury daje sygnał do wskaźnika oraz do komputera, nie jest on powiązany z wentylatorem chłodnicy. Wentylator załączony jest przez komputer poprzez przekaźnik.

Zbyszek

  • Gość
hyundai accent 2001 1,3
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik 2009, 19:18:29 »
Kolega dobrze podpowiedział ;-) warto poszukać w internecie nowe przepływki w oryginale, na pewno będzie taniej niż w jakimkolwiek sklepie.

marianurbanczyk

  • Gość
hyundai accent 2001 1,3
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Październik 2009, 19:49:44 »
Dzięki dzięki serdeczne kurde nie wiem jak na tym alllegro patrzyłem. Spoko ale jak sądzicie na 100% to będzie to czy jechać na kompa?? Jak podłącze przepływke to auto szaleje ma na zimnym silniku 1000 obrotów jak daje gazu to nic strzela w kolektor dopiero po chwili jak sie zagrzeje to delikatnie jak dodaje gazu to idzie, na ciepłym jakoś chodzi ale jest mułowaty , nie ma pełnej mocy.Jak odłącze przepływke to auto chodzi jak przecinak.

O i koleś mieszka niedaleko mnie dosłownie z 30km można podjechać i na miejscu może pozwoli założyć!!