Autor Wątek: Kontrolka Malfunction Indicator Light  (Przeczytany 2684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

syga63

  • Gość
Kontrolka Malfunction Indicator Light
« dnia: 24 Październik 2009, 22:15:49 »
W dniu wczorajszym zapaliła mi sie kontrolka koloru żółtego.
Po odłaczeniu akumulatora i ponownym odpaleniu silnika po kilku minutach problem przestał sie pojawiać.
Czy to powazna sprawa czy mogę wstrzymac sie przed wizytą w serwisie.
kontrolka wygląda dokładnie tak jak w poniższym artykule:
http://www.automotoserwis.com.pl/content/view/374/109/
Może ktoś potrafi coś mądrego podpowiedzieć.

Roman_d

  • Gość
Kontrolka Malfunction Indicator Light
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik 2009, 22:26:52 »
Potocznie mówiąc jest to tzw. CE Check Engine.
Może to być wszystko związane z poprawną pracą silnika jego osprzętu.
Jeśli wystąpi jakiś błąd komputer sterujący zapamięta go, jeśli się to powtórzy zapala się kontrolka CE.
Możliwe że była to tylko jakaś drobnostka, ale z drugiej strony może to być coś poważnego i kontrolka znów się zapali.

Jeśli tak się stanie to najlepiej podjechać do serwisu lub innego warsztatu aby podłączyli się pod kompa i odczytali kod błędu. Wtedy wszystko będzie wiadomo.

BLOONDYN

  • Gość
Kontrolka Malfunction Indicator Light
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2009, 08:56:42 »
Jeśli odłączysz klimę z akumulatora to komputer skasuje bląd , ale także skasuje go z pamięci tzn. jeśli teraz pojedziesz do serwisu nie znajdą przyczyny będu.
Jeśli pojawi się za np.100-300 km ( tak jak było u mnie )lub po zaświeceniu niema innych objawów tj. spadku mocy ,obroty nie głupieją, to moze być drobnostka ( U mnie była zbyt uboga mieszanka gazu ( mam instalację gazu) - poprawili mapę wtrysku na kompie i już nigdy nie zaświeciło się :-D )
U mojego ojca z kolei zaświecało sie check engine gdy silnik sie nagrzał . Ale spadały obroty silnika na postoju wówczas, a winny był czujnik położenia wałka rozrządu. Po wymianie wszystko wróciło do normy :-)

Pozdrawiam