Autor Wątek: [Getz TB] zapalniczka nie działa ;-(  (Przeczytany 5059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marasbydg

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« dnia: 20 Styczeń 2010, 16:43:05 »
Witam forumowiczów. tak jak w temacie nie działa (przestała) gniazdo zapalniczki samachodej. Ostatnio probowałem odpalić nią papierosa i okazało się że nie grzeje. Dzisiaj probowałem podładować baterię w gps i też brak reakcji. Nie wiem co się stało. Może to bezpieczniki tylko jak sprawdzić czy to one i gdzie są odpowiedzialne za zapalniczke bezpieczniki???? pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:21:32 przez Brt »

RADTUS

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2010, 22:08:47 »
marasbydg, z lewej strony pod kierownicą masz "właz" do bezpieczników ;)
Na nim od środka znajdziesz "mapę" do skarbu ;)
Znajdziesz tam też uchwyt do bezpieczników i o ile producent był łaskawy i nikt Ci nie skubnął trzy zapasowe bezpieczniki (pamiętaj kolor ma znaczenie :))

pozdr, R

marasbydg

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2010, 23:08:41 »
dzieki za pomoc!! jutro z rana się tym zajmę ;-) pozdrawiam

krzyhan

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2010, 11:41:23 »
Cytat: "RADTUS"
marasbydg, z lewej strony pod kierownicą masz "właz" do bezpieczników ;)
Na nim od środka znajdziesz "mapę" do skarbu ;)
Znajdziesz tam też uchwyt do bezpieczników i o ile producent był łaskawy i nikt Ci nie skubnął trzy zapasowe bezpieczniki (pamiętaj kolor ma znaczenie :))

pozdr, R

witam. tak dla przypomnienia - bo kiedyś samego mnie to dopadło " ZAPALNICZKA DZIAŁA TYLKO PRZY ZAŁĄCZONYM SILNIKU" (przynajmniej tak jest u mnie)
pozdrawiam Krzysztof

RADTUS

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2010, 15:46:58 »
Cytat: "krzyhan"

witam. tak dla przypomnienia - bo kiedyś samego mnie to dopadło " ZAPALNICZKA DZIAŁA TYLKO PRZY ZAŁĄCZONYM SILNIKU" (przynajmniej tak jest u mnie)
pozdrawiam Krzysztof


Mam wątpliwości co do Twojej tezy, no chyba, że pod terminem "załączony silnik" masz na myśli stacyjkę w pozycji "1".
Nie spotkałem się jeszcze z wersją, którą definiujesz, ale zgodnie z zasadą nie widziało się jeszcze wszystkiego .... :)

bob35

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2010, 20:28:36 »
Jak dużo razy zapalałeś fajki to być może masz dużo popiołu na styku w gnieżdzie też tak miałem. Wydmuchać wyskrobać sprawdzić miernikiem. sprawdż też samą zapalniczkę.

marasbydg

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2010, 22:18:42 »
Cytat: "bob35"
Jak dużo razy zapalałeś fajki to być może masz dużo popiołu na styku w gnieżdzie też tak miałem. Wydmuchać wyskrobać sprawdzić miernikiem. sprawdż też samą zapalniczkę.


heh jak na ironię obiecałem sobie (i żonie) że nie bede palił w gacku i słowa dotrzymałem. Pozatym niedawno rzuciłem palenie wogole.....

marasbydg

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2010, 22:20:11 »
a własnie czy macie jakies sposoby na wyciągnięcie bezpiecznika??? ja za cholere nie mogłem go dzisiaj palcami wyrwać....

krzyhan

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2010, 07:50:50 »
Cytat: "marasbydg"
a własnie czy macie jakies sposoby na wyciągnięcie bezpiecznika??? ja za cholere nie mogłem go dzisiaj palcami wyrwać....

 w moim getzie zapasowe bezpieczniki wraz uchwytem do wyjmowania są w drugiej skrzynce z bezpiecznikami i stycznikami pod maską zaraz obok akumulatora
krzysztof

RADTUS

  • Gość
zapalniczka nie działa ;-(
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2010, 09:18:49 »
Cytat: "marasbydg"
a własnie czy macie jakies sposoby na wyciągnięcie bezpiecznika??? ja za cholere nie mogłem go dzisiaj palcami wyrwać....


Kolego, podpowiadałem o "uchwycie", może trochę nietrafione nazewnictwo zastosowałem, ale to takie małe "szczypce" pomocne podczas wymiany.