Autor Wątek: [Atos] Silniczek krokowy  (Przeczytany 5789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misza28

  • Gość
Silniczek krokowy
« dnia: 20 Styczeń 2010, 14:18:07 »
Jako że to mój pierwszy post witam Wszystkich posiadaczy samochodów Hyundai a w szczególności modelu Atos.Od 2 miesięcy jestem właścicielem Atosa,niestety zaniedbanego.Wymieniłem już tzw sanki teraz czeka mnie wymiana łożysk piast przednich.Mam pytanie do właścicieli Atosów czy w waszych samochodach też tak jak w moim głośno pracuje silniczek krokowy.Podczas przyśpieszania w pewnym zakresie obrotów słyszę go nawet w kabinie.Pracuje jak stary programator w pralce automatycznej. I jeszcze jedno pytanie gdy silnik klekoce jak diesel szczególnie po nagrzaniu to czy to znaczy że do regulacji już są zawory?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:24:46 przez Brt »

Witek

  • Gość
Silniczek krokowy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2010, 16:26:54 »
Cytat: "misza28"
też tak jak w moim głośno pracuje silniczek krokowy.


Na pewno u mnie tak nie chodzi.

Cytat: "misza28"
I jeszcze jedno pytanie gdy silnik klekoce jak diesel szczególnie po nagrzaniu to czy to znaczy że do regulacji już są zawory?


U mnie poznaję, że czas na regulację gdy jadąc delikatnie przyśpieszam wtedy słyszę (delikatne) stuki - ale to na pewno nie brzmi jak diesel.

misza28

  • Gość
Silniczek krokowy
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2010, 20:15:17 »
Dziękuje adminowi za odpowiedź.Jeśli chodzi o diesla to chyba lekko przesadziłem faktycznie są to stuki które słyszę po nagrzaniu silnika i po podniesieniu maski dochodzą spod pokrywy zaworów. Prawdopodobnie poprzedni właściciel nic z tym nie robił.Jeśli chodzi o silnik krokowy to jutro jadę do mechanika na wymianę łożysk i poproszę by mu się przyjrzał.Jeszcze kilka drobnych napraw i myślę że wyprowadzę to autko na prostą i mam nadzieję że najbliższe kilka lat mi posłuży bez większych awarii. Jak na razie przy tych mrozach pali na dotyk , zamarzają mu zamki "wypija" średnio 7,4 l etyliny 95. Ogólnie fajne pakowne autko. Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy Atosów.