Autor Wątek: Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.  (Przeczytany 6641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« dnia: 19 Styczeń 2010, 17:25:09 »
Witam nie odnalazlem odpowiedzi na moje problemy z hujtajem wiec pisze
czytalem tu na forum ze jezeli przerywa obroty w s-coupe to przeplywomierz i nalezy go wyczyscic !!! To tak zrobilem , ale jest gorzej daje mu gaz do podlogi i tylko 4 tys obrotów tak jak
by mulił jak by byl zalany prosze o pomoc. I bardzo prosze o nie usówanie mojego tematu jestem nowy i nie wiem jak zachowac sie na forum z gory dziekuje

skali1991

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2010, 19:33:42 »
Witam nowego kolege ;)
Jeżeli czyściłeś przepływke, to napewno musialeś ją odłączyć, a jeżeli to zrobiłeś, to mógł (ale nie musial) pojawic się błąd w komputerze Hultajka, że przepływomierz nie jest zaadoptowany..
Pomóc może odłączenie akumulatora na parenaście minut i podłączenie go, z uwagi na to że komputer zaadoptuje spowrotem przepływke :)

Problemem może być jeszcze kilka spraw.. Ale zacznij od tego :->

pzdr :)

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2010, 20:58:12 »
Dziex i tak zrobie mam znajomego mechanika i powiedzial ze tez musze wymienic kopułke ,
palec,kable i zebym po sprawdzal swiece w ta sobote dorwalem hultajka za mala kaske i
szkoda bylao by mi go na szrot oddac bo mi sie podoba taki 3-drzwiowy Diabełek jak nie pomoze to napewno jeszce tu napisze podreperuje i moze udam sie na zlot HULTAJKOW

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2010, 19:06:10 »
Odłaczyłem i nic !!! Dalej zamula i nie wchodzi na obroty , nie wiem co robic!!!
Nadal czekam na waszą pomoc !!!

Cibor

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2010, 19:15:42 »
Witaj! być może uszkodziłeś przepływkę, może źle ją podłączasz... Może kable połamałeś... Jak ją czyściłeś?? Wiele może być przyczyn... nie koniecznie musi to być przepływka...

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2010, 10:20:21 »
Odłączyłem i czyscilem. Pendzelkiem i rozpuszczalnikiem, a podłączyłem dobrze strzałka do silnika!!! Ale boje sie najgorszego ze moze brac olej.




 Nadal są problemy tylko 4 tys i nic wiecej!!!!

skali1991

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2010, 11:16:50 »
Dlaczego myślisz że silnik bierze olej? Kopci na niebiesko z tłumika?

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2010, 13:45:49 »
Nie kopci ! Fakt uszczelka pod głowica juz ma troche do zyczenia, a ta kopółka tez olej chyba bierze. Tam gdzie palec jest bo jest mokro od oleju (simering)czy (zimering) jest chyba walniety w kopułce tak mysle . A czy moze to byc wina wydechu? Bo od strony pasazera troszke kopci i jak zgasze go to pod silnikiem na srodku jak wychodzi tłumik to dymi i troszke burczy jak odpale sportowy by byl !!!

skali1991

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2010, 14:03:36 »
Tak, tam gdzie znajduje się kopułka jest zimening na wałku rozrzadu i pewnie on już puszcza olej ze starości.. I musisz go wymienić, bo bedzie Ci ubywało oleju ;P

Wydech niema nic do tego.

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2010, 14:06:26 »
To wlasnie juz swoja droga. Ale co z obrotami? Przepływka kaput?

Cibor

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2010, 14:14:00 »
dobrylek, bardzo możliwe... Ja miałem identyczne problemy gdy kable od przepustnicy były powyrywane... Taki objawia się błąd ECU, gdy "nie wie" ile powietrza dostaje.... Z olejem na razie odpuść, silnik ma 17 lat, więc to "raczej normalne"... Jak masz możliwość skombinuj sobie przepływkę, w tedy się dowiesz czy jest wszystko ok!

Pozdrawiam!

dobrylek

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2010, 18:52:42 »
Ok ale kiedy jest jakiś błąd to nie świeci się żarówka przypadkiem na Blacie ??? te obroty To stało się po czyszczeniu przepływki , dolaniu oleju i płynu do chłodnicy ponad max ale chyba przeplywka tak mi się wydaje jak by ktos mogł powiedziec ile mnie wyniesie naprawa byl bym wdzięczny ogólnie cena przepływki i kolektora

skali1991

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2010, 19:18:40 »
dobrylek,
Cytuj
Ok ale kiedy jest jakiś błąd to nie świeci się żarówka przypadkiem na Blacie ?? ?

Powninna ale nie musi, jak coś, to powinna zapalic się kontrolka Check Engine na desce rozdzielczej.

Jak coś to mam przepływke do sprzedania ;P

psy si tec

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2010, 10:39:41 »
skali:a ile bys chcial za nia?

skali1991

  • Gość
Po przeczyszczeniu przepływomierza nie wchodzi na obroty.
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Styczeń 2010, 11:24:16 »
psy si tec, sprawdź PW ;-)