Forum > Lantra

Check Engine - czy w każdej J2?

(1/4) > >>

Bnn84:
Witam,
Znalazłem podobny temat, ale dotyczył J1. Moja Landryna jest polskiego pochodzenia, nie ma poduszki, ani ABS. Odnoszę również wrażenie, że nie ma lampki Check Engine, która wg instrukcji z hmaservice powinna zapalać się na kilka sekund po włączeniu zapłonu. Czy to możliwe, że nie ma tej kontrolki?
Pozdrawiam, Karol

IgoReCzeK:

--- Cytat: "Bnn84" ---Czy to możliwe, że nie ma tej kontrolki?
--- Koniec cytatu ---

Witam. Niemożliwe. Najprawdopodobniej spaliła się żarówka. Pozdrawiam Igor.
P.S.
Istnieje również taka możliwość, że przed sprzedażą ktoś ją rozłączył, byś nie dochodził dlaczego świeci się na stałe? :roll:

Bnn84:
Dogrzebałem się na forum do tematu, gdzie jeden z kolegów opisał, że miał fabrycznie zaślepioną tę lampkę. Wystarczyło przełożyć żarówkę z ABS, bądź sygnalizacji nadbiegu i CE zaczęło świecić. Gdyby ktoś celowo rozłączył, powinienem mieć jakieś problemy chyba? Auto jeździ jak trzeba, spala jak trzeba, co zatem mogłoby jeszcze być sygnalizowane?

BartBartez:

--- Cytat: "IgoReCzeK" ---Witam. Niemożliwe
--- Koniec cytatu ---

A dlaczego?
Większość Coupetek nie ma tej lampki. Tak jak kolega pisał jest zaślepiona. U mnie również ;-)

IgoReCzeK:

--- Cytat: "BartBartez" ---Większość Coupetek nie ma tej lampki. Tak jak kolega pisał jest zaślepiona.
--- Koniec cytatu ---

Panowie. Nie ma, a zaślepiona - to jest różnica. Nie chcę się wdawać w zbyteczną polemikę, ale jeśli są przewody, oprawka i wydrukowany piktogram w liczniku, to brak żarówki (wstawienia "czegoś tam" w jej miejsce) nie zmienia faktu, że kontrolka jest. ;-) No chyba, że jej nie ma wcale, to oczywiście zwracam honor. ;-)
P.S.
Moja wypowiedź o ewentulanym odłączeniu kontrolki była jedynie sugestią. Kontrolka Check Engine (jej zapalenie na stałe) informuje o problemach z jednostą napędową (niedomagania układu zapłonowego, paliwo złej jakości i jeszcze wiele innych).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej