Autor Wątek: Wymiana linki prędkościomierza  (Przeczytany 3914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cezary46

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« dnia: 16 Styczeń 2010, 15:32:55 »
Dzisiaj w czasie jazdy rozległ się pisk z licznika podobny do tego jaki daje luźny pasek.
Licznik pokazywał 250 km/h a jechałem ze 40. Po chwili wszystko wróciło do normy, z tym, że teraz licznik w czasie postoju pokazuje 30 km/h. W czasie jazdy wydaje się , że poprawnie wskazuje prędkość. Pytanie moje, czy przy wymianie linki trzeba demontować konsole ?

Złośnik

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2010, 16:18:53 »
Zegary trzeba wyjąć, konsoli nie.

adamek888

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2010, 17:29:50 »
a czy mozliwe ze jak ktos wyciągał licznik i go kręcił to pozniej źle wpiął ta linke do zegarów ?? bo u mnie słychac to pukanie przy samym zegarze?? czy to tylko złudzenie ?? Złośnik robiłes to w swojej lantrze ? widzialem instrukcje accenta od wyciagania zegarów , czy tutaj odbywa sie to podobnie ? Ta linka jest wpinana na jakis zatrzask czy moze przykręcana w jakis sposob ??

Złośnik

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2010, 17:40:50 »
Miałem okazję przypatrzeć się temu jak wyjmowałem zegary zeby wymienić podświetlenie.
Linka ma na końcu taki lekki wieloklin i wchodzi w otwór w zegarach i tyle. żadnych zatrzasków nie ma.
Zegary zdejmujesz tak:
Masz dwie śruby nad szybą zegarów. Potem nad kierownicą, pod zegarami masz za taką osłoną gumową kolejne dwie śruby. Najlepiej jak zcześniej zdejmiesz osłonę stacyjki (3 śruby w otworach w okolicach wajchy od blokowania położenia kierownicy w pionie). Nic na siłe. Po odkręceniu ściągasz zegary i z tyłu widzisz już koniec linki wystający.
od strony skrzynii biegów niewiem jak to jestz zrobione ale podobnie chyba jak w Accencie.

cezary46

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2010, 17:53:16 »
Linka do Lantry wygląda tak
http://www.allegro.pl/item870320803_linka_predkosciomierza_hyundai_pony_lantra.html
 Dzięki za podpowiedź jak się dostać do licznika. Być może powstało jakieś uszkodzenie w samym liczniku. Na razie wszystko działa normalnie, tylko wskazówka opada do 30 i do 0 ani myśli dojść. Ale efekt jak licznik pokazywał 250 km/h całkiem fajny.

matunio20

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2010, 20:32:38 »
jak ja wymieniałem linkę odkręcałem konsolę :P nie wiedziałem jak zegary wyjąc :P ale to moje przeżycie. potem jest dosc trudno wszystko ustawic na swoim miejscu...

cezary46

  • Gość
Wymiana linki prędkościomierza
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2010, 12:31:06 »
Cytat: "Złośnik"
Miałem okazję przypatrzeć się temu jak wyjmowałem zegary zeby wymienić podświetlenie.
Linka ma na końcu taki lekki wieloklin i wchodzi w otwór w zegarach i tyle. żadnych zatrzasków nie ma.
Zegary zdejmujesz tak:
Masz dwie śruby nad szybą zegarów. Potem nad kierownicą, pod zegarami masz za taką osłoną gumową kolejne dwie śruby. Najlepiej jak zcześniej zdejmiesz osłonę stacyjki (3 śruby w otworach w okolicach wajchy od blokowania położenia kierownicy w pionie). Nic na siłe. Po odkręceniu ściągasz zegary i z tyłu widzisz już koniec linki wystający.
od strony skrzynii biegów niewiem jak to jestz zrobione ale podobnie chyba jak w Accencie.

Opis z J2 a czy podobnie jest w J1 ?