Autor Wątek: Słaba synchronizacja wycieraczek i spryskiwaczy  (Przeczytany 2409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Teges

  • Gość
Słaba synchronizacja wycieraczek i spryskiwaczy
« dnia: 16 Styczeń 2010, 09:22:33 »
Witam

Troche szukałem ale nie znalazłem niczego co by mnie zadowoliło w tej kwestii.
Otóż jak w temacie... chciałem sie dowiedzieć czy to norma w accentach, że gdy chce sobie "sprysknąć" szybę to najpierw ruszaja wycieraczki (na sucho przez spory kawałek) a dopiero potem leci na szybe płyn. Niby pompka i wszystko działa sprawnie, ale troche mnie to drażni i co najwazniejsze było tak od samego początku jak kupiłem auto. Da sie to jakos wyregulowac? Bo zapewne i wycieraczki i pompka dostają sygnał w tym samym momencie i zanim pompka zdąży siknąć to wycieraczki juz lecą. Da sie coś tam wstawic zeby wycieraczki szły z jakimś opóźnieniem? np 2 sec?

Wiem że sie czepiam ale na serio drażni mnie to i chciałbym sie za to wziąć zwłaszcza że wycieraczki zaraz po zakupie wymieniłem na lepsze (i dużo droższe), fakt faktem ze juz prawie półtora roku je mam i zadnych smug ani nic nie zostawiają, ale generalnie chciałbym zeby jeszcze drugie tyle pochodziły :mrgreen: (tak - jestem rasowym poznaniakiem :-P )

Pozdrawiam

BartBartez

  • Gość
Słaba synchronizacja wycieraczek i spryskiwaczy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2010, 09:42:39 »
Wyciągnij pompkę i przeczyść w niej sitko. Będzie trochę szybciej.

Gordinho

  • Gość
Słaba synchronizacja wycieraczek i spryskiwaczy
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2010, 22:48:00 »
Nie wiem jak to wygląda u nas w Accentach ale przed hultajem byłem nieszczęśliwym posiadaczem Fiata Uno. Tam przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy był taki zaworek z membraną służący temu, żeby płyn nie wracał z przewodu do zbiornika. Zaworek ten mi pękł i gdy wyeliminowałem go z obiegu miałem dokładnie taką przypadłość, że pompa musiała dłużej popracować żeby płyn wyszedł na zewnątrz ;) Może poprzedni właściciel Twojego samochodu miał podobny problem i tak samo go rozwiązał"? W moim Accencie jest ok, płyn leci w odpowiednim momencie. Jedyne co bym poprawił to ciśnienie ale nie jest to takie ważne żeby się tym zajmować ;)