Autor Wątek: Problem z wolno zamykającymi się szybami  (Przeczytany 2589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marianek835

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« dnia: 15 Styczeń 2010, 22:54:51 »
Witam wszystkich!
Chciałbym spytać, czy macie również problem z elektrycznie zamykanymi szybami-a dokładniej, to otwierają się normalnie, lecz z zamykaniem są duże problemy-zamykają się baaardzo powoli(ze względu na rzadkość używania). Czy jest jakiś sposób na to? Kiedyś smarowałem linki w środku drzwi, ale nic to nie dało...

voytekk1

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2010, 00:54:47 »
też tak mam, u mnie wina leży w sparciałych uszczelkach, zobacz stan swoich, możesz dla próby nasmarować je wazeliną

BartBartez

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2010, 09:06:41 »
Standard. Przypatrz się co się dzieje z szybą podczas zamykania. Prawdopodobnie się ukosuje. Jeśli tak to można spróbować rozebrać drzwi i ustawić prowadnice szyby, ale prawdopodobnie tych prowadnic już niewiele zostało.

IgoReCzeK

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2010, 11:50:26 »
Cytat: "BartBartez"
ale prawdopodobnie tych prowadnic już niewiele zostało.

Witam. Problem rdzewienia prowadnicy i zaciskania się przez to uszczelki dotyczy Accentów, Lantry, więc dlaczego i nie Sonaty? Faktem jest, że samochód nie jest już pierwszej młodości, a elementy gumowe starzeją się najszybciej, to trzeba będzie zerknąć do wnętrza drzwi i wówczas poznasz przyczyny problemu jaki Ciebie dotyczy. Można oczywiście doraźnie przesmarować uszczelki wazeliną, ale jest to zabieg raczej doraźny. Tak, czy inaczej zapewne czeka Cię wymiana prowadnic wewnątrz drzwi i być może gumowych uszczelek. Pozdrawiam Igor.

edbba

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2010, 21:47:04 »
Być może występuje sytuacja, o której pisze BartBartez (ukosują się), choć to wątpliwe aby wszystkie równocześnie się ukosowały. Raczej przyczyną być sparcenie, a tym samym zlodowacenie (i rozszerzenie) uszczelek, zardzewienie prowadnic.
Proszę pamiętać, że przy opuszczaniu ciężar szyby wspomaga , a przy podnoszeniu obciąża mechanim.
Proponuję spróbować "potraktowanie" olejem silikonoiwym w sprayu, analogocznie jak uszczelki drzwiowe, przeciw przymarzaniu.
 
 Z najlepszymi pozdrowieniami w Nowym Roku - EdBBa

BartBartez

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2010, 17:06:30 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Problem rdzewienia prowadnicy i zaciskania się przez to uszczelki dotyczy Accentów, Lantry, więc dlaczego i nie Sonaty?

Scoupe również.
Cytat: "edbba"
Być może występuje sytuacja, o której pisze BartBartez (ukosują się), choć to wątpliwe aby wszystkie równocześnie się ukosowały

To jest właśnie następstwem przerdzewiałych prowadnic.

Hary01

  • Gość
Problem z wolno zamykającymi się szybami
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Styczeń 2010, 19:19:03 »
Podpowiem tez ze problem z podnoszeniem szyb lezy po stronie listwy w której szyba jest umocowana na dole w mojej sonatce wystarczylo ja ponownie przykleić ,najpierw posmarowalem podkladem do szyb a pózniej klejem do szyb i ponowne wklejenie i do tej pory spokoj pozdrawiam