Autor Wątek: Środki pielęgnacyjne i metody ich stosowania  (Przeczytany 1894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rencak

  • Gość
Środki pielęgnacyjne i metody ich stosowania
« dnia: 15 Styczeń 2010, 13:03:38 »
Zima idzie ku końcowi może macie jakieś sprawdzone sposoby na pielęgnację naszych autek.Mam na myśli pielęgnację zewnętrzną karoserii i podwozia oraz wewnętrzną kokpitu, tapicerki i siedzeń.
Może macie sprawdzone środki których używacie.

Carexpert

  • Gość
Środki pielęgnacyjne i metody ich stosowania
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2010, 21:47:28 »
Ja nakladam od czasu do czasu na moje auta wosk koloryzujacy T-Cut ktory poleruje lakier woskuje go i pokrywa drobne rysy. Niestety trzeba uwazac na inne elementy nie lakierowane a zwlaszcza chlapacze uszczelki listwy boczne jak sa i w tanszych wersjach niz nasze na lusterka i nie malowane klamki bo latwo je zabrudzic a potem ciezko to zmyc. Wszystkie uszczelki i czarne elementy nadwozia spryskuje silikonem w sprayu. We wnetrzu bez plakow bo moze ladnie pachnie i wyglada niezle ale za to sie blyszczy nawet ten matowy co powoduje ze w sloncu nie daje sie bezpiecznie prowadzic auta. Wnetrze poprostu myje i sprzatam. Jedynie wykladziny podlogowe i listwy progowe silikonuje.

Roman_d

  • Gość
Środki pielęgnacyjne i metody ich stosowania
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2010, 22:31:58 »
Ja używam wosk Simoniz - nie powoduje żadnych zacieków na plastikach, na uszczelki silikon
a w kabinie to chusteczki do kokpitów Autolanda.

mihu_24

  • Gość
Środki pielęgnacyjne i metody ich stosowania
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2010, 20:34:32 »
Wosk plus kredka Sonax'a oraz nierzadkie wizyty na myjni :-> .W lecie do szyb pianka Prestone - wszelkie zwłoki owadów łatwo zmyć.No i czasem kokpit przelecę jakimś matem.Do tapicery spray Autoland - odkurzyć,spryskać,wyszczotkować i jeszcze raz odkurzyć.Z łatwością wyżej wymieniona pianka poradziła sobie ze skutkami choroby lokomocyjnej naszej pociechy 8-)