Autor Wątek: Brak prądu w instalacji po zwarciu.  (Przeczytany 3606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiek8989

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« dnia: 14 Styczeń 2010, 18:37:45 »
Witam. Dzisiaj rano jak zawsze wychodzę do pracy wsiadam po mojego poniacza strzał rozrusznikiem i cyk cyk ledwo co obrócił rozrusznikiem i nic. Nie odpalił. Powróciłem po pracy z 10 l benzynki i samostartem w spreju. Popryskałem gdzie trzeba zalałem waszke i ledwo co pokręcił rozrusznikiem i padł mi akumulator. Wykręciłem aku od kumpla z myślą że odpale maszynę z jego baterii nagrzeje silnik wsadze swój aku i odpale i pośmigam... podładuję go. Kumpla aku podłączyłem odwrotnie, ciemno pod blikiem i wogole wiem ..debil zemnie, że tego nie zauważyłem. I w rezultacie po poprawnym zamontowaniu aku kumpla 0 reakcji całkowity brak prądu po wkitraniu mojego aku to samo... 0 napięcia. Żadne kontrolki awaryjne światła nic. Czy spaliłem jakiś główny bezpiecznik w aucie?? pomocy... Szurałem klemami nie ma iskier, poruszałem kablem od masy to samo 0 reakcji i napięcia w aucie.

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2010-01-15, 09:11 ]
Korekta tytułu.

Delmin

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2010, 21:12:09 »
Trochę dziwna sprawa, ponieważ na poczatku miałeś troche pradu, a po założeniu innego akumulatora już nie.
Ja bym sprawdził wszytkie bezpieczniki na początek , te kolo akumulatora ( dokładnie koło klemy ) i w kabinie samochodu.

misiek8989

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2010, 22:56:43 »
Delmin, Sprawdziłem i strzelił mi 50A czerwony. Zdjąłem te przezroczyste "wieczko" bezpiecznika i na krótko zwarłem przepalone blaszki i prąd się znalazł :) Teraz pytanie jak go wyciągnąć bo za groma nie mogłem go wydobyć...

BartBartez

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2010, 09:10:25 »
Te duże bezpieczniki często są przykręcane śrubką na klucz 10mm po bokach.

Delmin

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2010, 12:49:15 »
misiek8989 ja u siebie wyjąłem ten bezpiecznik za pomoca kombinerek, chwyciłem go i ruszając na boki sam wyskoczył.

Sprawdz też czy nie masz jkichkolwiek śrubek tak jak pisał BartBartez

misiek8989

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2010, 15:30:44 »
OK. Kupiłem klemy i bezpiecznik, kosztuje on 15zł... Ma dość długie nóżki. Prąd odzyskam i zostanie mi jakoś uruchomić auto...

misiek8989

  • Gość
Brak prądu w instalacji po zwarciu.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2010, 13:26:34 »
Delmin, Sprawdziłem i trzymały się nawet na 2 śrubach z dwóch stron. Styki były troszkę zaśniedziałe. Wymieniłem bezpiecznik oraz klemy bo było modzone coś przez poprzedniego właściciela " plusowa była podwójna " Pociągną mnie ziomek z 30 m sprzęt odpalił i śmiga jak dziecko :) dzięki za pomoc :) 8-)