Autor Wątek: Kilka Pytań  (Przeczytany 3523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yankeshy

  • Gość
Kilka Pytań
« dnia: 14 Styczeń 2010, 08:17:35 »
Witam serdecznie.Od kilku dni posiadam lantrę II 1996r,1.6,16V DOHC 114KM.W związku z tym mam parę pytań:

1.Jaki będzie najlepszy (nie najdroższy) olej do silnika?

2.Gdzie można włączyć poduszkę pasażera i w jaki sposób,żeby nic nie uszkodzić w elektryce,ponieważ jest odłączona (podobno z przodu było przewożone dziecko)

3.Podczas jazdy po dużych nierównościach typu polna droga,nierówny przejazd tramwajowy itp. słychać głośne stuki w przednim zawieszeniu.Przy małych nierównościach nic się nie dzieje.Czy w tych samochodach to normalne,czy lepiej wejść pod niego i potrząsać drążkami żeby coś znaleźć?

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam <co?>

szk3

  • Gość
Kilka Pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2010, 09:11:46 »
Jeśli chodzi o olej to większość pewnie zgodzi się, żeby zalać go olejem Valvoline np. 10W40. Co do poduszki to nie wiem, ale jeśli chodzi o stuki to lepiej to sprawdzić. Swoją kupiłem dwa miesiące temu i również trochę z przodu stukało, były to tuleje przedniego wahacza w moim wypadku. Pozdrawiam

BartBartez

  • Gość
Kilka Pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2010, 09:37:43 »
Witam.
O oleju poczytaj na forum. Jest masa postów na ten temat i proszę nie dyskutować o tym w następnym wątku.
Zawieszenie najlepiej sprawdzić na kanale.

yankeshy

  • Gość
Kilka Pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2010, 09:40:16 »
OK,dzięki serdeczne,spróbuję poszukać tutaj również czegoś na temat poduszki

Pozdrawiam

IgoReCzeK

  • Gość
Kilka Pytań
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2010, 11:31:57 »
Witam. Jeśli poduszka pasażera została wypięta, to nie będzie problemu z jej ponownym podłączeniem, bo ma krótkie przewody i wtyczkę w innym kolorze (u mnie są żółte). Szukaj w najbliższej wiązce elektrycznej gniazda w tym samym kolorze. Na koniec jeszcze mała manipulacja w ECU i wszystko powinno grać. ;-) Pozdrawiam Igor.

yankeshy

  • Gość
Kilka Pytań
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2010, 11:52:58 »
Dzięki Igoreczek,ale możesz dokładniej?tzn czy ta wiązka jest blisko poduszki po tej samej stronie i o co chodzi z tą małą manipulacją?No i czy powinienem odłączyć akumulator przed tą "zabawą"?
Dzięki
Pozdrawiam