Autor Wątek: [Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.  (Przeczytany 10757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Luty 2015, 21:57:52 »
być może były źle założone ? spróbuj jeszcze przerzucić opony tył na przód . bo mi się wydaje ,że to kwestia opon .

pierwszy raz mam styczność z tym ,że SKF tak wył . ani razu nie było reklamacji po montażu tych łożysk . coś musiało pomóc im je dobić

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty 2015, 09:59:27 »
Miałem wymieniane u Pana Darka Miśka, nie wierzę aby zostało to spartolone bo człowiek jest uczciwy jak nikt i z żadną robotą na reklamacji u niego nie byłem.

Szkoda gadać. Przełożę te opony jeszcze ale jeśli to łożyska to już nie wiem jakie brać. I jeszcze robota drugi raz ta sama. Po prostu masakra :/

Bicia ani drgań na kierownicy nie mam nawet grama.

maciekw

  • Gość
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty 2015, 10:21:16 »
a może spróbuj inne koła założyć. Siostra kiedyś miała w hondzie alusy, i przy pewnych prędkościach 'wyło' powietrze w przestrzeniach. Znikało przy stalowych felgach.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Luty 2015, 23:51:20 »
No dobra, teraz już wszystko wiem. Po podniesieniu auta i zakręceniu kołami - lewa strona jest ok a z prawej słychać szuranie.
Luzu nie ma ani grama - ale pewnie pojawia się pod obciążeniem.
Więc czeka mnie ponowna wymiana łożysk ?
I to właśnie pytanie - czy wymieniać znowu oba łożyska ? Czy tylko to hałasujące ?
Patrzyłem jeszcze raz - łożyska mają 5tys. km

pterodaktyl

  • Gość
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Luty 2015, 11:01:59 »
Witam
5 tys km to żaden przebieg dla części, która teoretycznie powinna wytrzymać 200 tys. Wg mnie należy wymienić tylko wadliwe łożysko, tym bardziej, że jak wcześniej pisałeś w innych postach wymiana jest kłopotliwa.
Pozdrawiam

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Luty 2015, 11:04:52 »
Złośnik, Może łożyska do wymiany ? W moim poprzednim samochodzie miałem taki sam problem i okazało się, że łożyska do wymiany.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Luty 2015, 19:56:52 »
wymień to jedno łożysko . a tamto na reklamacje .

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Luty 2015, 23:16:13 »
Nie zareklamuję tego niestety. To tak jakby reklamować sprzęgło. Nie udowodnisz że to nie twoja wina, i że montaż był właściwy.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Luty 2015, 06:07:53 »
No nie wiem . Reklamowalem poduszki amorów do astry (po 1k kilometrów amor wyszedł z poduszki i dobil w maskę )  Reklamacja uznali bo stwierdzili ze wada produktu (zbyt miękka guma)  i dostałem możliwość wymiany kasy za te dwie poduszki na cos innego w hurtowni . Ale czas na rozpatrzenie 2 tygodnie . Takze lipa .

Chociaż z drugiej strony nie dziwie sie ze przyjęli reklamacje bo w końcu to byl MacGyver (maxgear) . Czysty chiniol ale czasem sie trafi na dobre części .

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wyje coś z przodu powyżej 50km/h.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Marzec 2015, 11:53:55 »
No i wszystko jasne, wczoraj po wcześniejszych oględzinach zakupiłem łożysko SKF - tym razem ze 100% możliwością zwrotu na gwarancji.
Łożysko wymienione jak zwykle u Darka Miśka i.... jest wreszcie spokój. O ciszy nie mówię bo ten silnik cichy nie jest i auto ma już swoje lata więc czasem gdzieś tapicerka zatrzeszczy itd. Stare łożysko wyło i rytmicznie stukało. Po wyjęciu zwrotnicy i rozebraniu, okazało się że wygląda w porządku ale - szumi. Jeśli przełożyć to na ciężar jaki przenosi i przeciążenia jakich doświadcza - diagnoza była słuszna. Łożysko zapiekło się na piaście na amen - jego wymagał użycia precyzyjnej szlifierki, wyjęcia kulek itd. Generalnie został wycięty tylko środek a bieżnie stykające się z piastą i zwrotnicą nie zostały naruszone - co świadczy o tym że nikt nie ponacinał piasty wchodzącej w łożysko albo zwrotnicy w którą łożysko wchodzi.
Robota super - i nauczka na przyszłość - zawsze brać łożyska dobre - niestety drogie, z gwarancją zwrotu w razie uszkodzeń - bo dwa razy wydawać za tą samą robotę i materiały - to nie jest przyjemne.
Poprzednie też były (ponoć) dobre.

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2015-03-04, 13:07 ]
Ja to bym chciała, żeby u mnie wnętrze trzeszczało, jak w Lalce. Eleonora jest młodsza, ale dyskotekę odstawia lepszą :P