Forum > Lantra

Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.

(1/3) > >>

radeek23:
Witam,jakiś czas temu jadąc ulicami Lublina usłyszałem dziwne wycie dochodzące z okolic tylnich kół(tak mi się wydaje,ale równie dobrze może to byc w przednich). Pomyślałem sobię że może to efekt niedawnej zmiany opon na zimowe,połączony z najeżdżaniem kołami na białe wybrzuszone linie oddzielające pasy ruchu.Tak wtedy kombinowałem,zwłaszcza że dźwięk pojawił się nagle i po kilkuset metrach ucichł. Minęło 2 tygodnie i dzisiaj w trasie znowu usłyszałem ten odgłos,dodatkowo po przekroczeniu 90km/h odczułem drgania na kierownicy,których nigdy wcześniej nie miałem. Szukając w sieci informacji na ten temat,znalazłem opinie że to może być łożysko kół. Liczę na pomoc,pozdrawiam. ;-)

szk3:
Też po zmianie opon na zimowe myślałem, że to od opon szumi, jednak z czasem zaczęło szumieć częściej i głośniej szczególnie na zakrętach i jutro idą do wymiany oba łożyska kół przednich.

radeek23:
"szk3"-jak doszedłeś,które łożyska do wymiany?U mechanika byłeś czy są jakieś domowe sposoby na sprawdzenie? U mnie to juz nawet nie był pisk,to było wycie.

szk3:
u mnie nie było pisku tylko od razu zaczęło się wycie i ewidentnie było słychać, że jest to prawa strona z przodu tym bardziej, że nasilało się podczas nawet lekkich zakrętów w prawo i wówczas z prawej strony wręcz "dudniło", teoretycznie do wymiany tylko prawe łożysko, ale chcę wymienić od razu oba. W ASO za wymianę JEDNEGO łożyska chcieli 310 złotych (łożysko) plus robocizna 180, a w Inter Carsie kupiłem łożyska KANACO za 115 złotych za sztukę.

radeek23:
Witam,właśnie kilka godzin temu mechanik zmartwił mnie,że łożysko tylne do wymiany. Czytałem już na forum,które firmy są godne uwagi jesli chodzi o łożyska,jednak z uwagi na wysoką cenę tej części staram się znaleźć towar w stosunkowo niskiej cenie i zadowalającej jakości. Znalazłem łożysko za 189zł firmy OYODO-podobno to firma japońska,jednak w necie za wiele o niej nie znalazłem.Może któryś z forumowiczów coś wie na jej temat??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej