Autor Wątek: Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.  (Przeczytany 5655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radeek23

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« dnia: 13 Styczeń 2010, 13:31:14 »
Witam,jakiś czas temu jadąc ulicami Lublina usłyszałem dziwne wycie dochodzące z okolic tylnich kół(tak mi się wydaje,ale równie dobrze może to byc w przednich). Pomyślałem sobię że może to efekt niedawnej zmiany opon na zimowe,połączony z najeżdżaniem kołami na białe wybrzuszone linie oddzielające pasy ruchu.Tak wtedy kombinowałem,zwłaszcza że dźwięk pojawił się nagle i po kilkuset metrach ucichł. Minęło 2 tygodnie i dzisiaj w trasie znowu usłyszałem ten odgłos,dodatkowo po przekroczeniu 90km/h odczułem drgania na kierownicy,których nigdy wcześniej nie miałem. Szukając w sieci informacji na ten temat,znalazłem opinie że to może być łożysko kół. Liczę na pomoc,pozdrawiam. ;-)

szk3

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2010, 13:40:31 »
Też po zmianie opon na zimowe myślałem, że to od opon szumi, jednak z czasem zaczęło szumieć częściej i głośniej szczególnie na zakrętach i jutro idą do wymiany oba łożyska kół przednich.

radeek23

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2010, 13:46:40 »
"szk3"-jak doszedłeś,które łożyska do wymiany?U mechanika byłeś czy są jakieś domowe sposoby na sprawdzenie? U mnie to juz nawet nie był pisk,to było wycie.

szk3

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2010, 13:59:37 »
u mnie nie było pisku tylko od razu zaczęło się wycie i ewidentnie było słychać, że jest to prawa strona z przodu tym bardziej, że nasilało się podczas nawet lekkich zakrętów w prawo i wówczas z prawej strony wręcz "dudniło", teoretycznie do wymiany tylko prawe łożysko, ale chcę wymienić od razu oba. W ASO za wymianę JEDNEGO łożyska chcieli 310 złotych (łożysko) plus robocizna 180, a w Inter Carsie kupiłem łożyska KANACO za 115 złotych za sztukę.

radeek23

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2010, 01:02:58 »
Witam,właśnie kilka godzin temu mechanik zmartwił mnie,że łożysko tylne do wymiany. Czytałem już na forum,które firmy są godne uwagi jesli chodzi o łożyska,jednak z uwagi na wysoką cenę tej części staram się znaleźć towar w stosunkowo niskiej cenie i zadowalającej jakości. Znalazłem łożysko za 189zł firmy OYODO-podobno to firma japońska,jednak w necie za wiele o niej nie znalazłem.Może któryś z forumowiczów coś wie na jej temat??

BartBartez

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2010, 09:33:51 »
radeek23, napisz chociaż czy masz ABS i tarcze czy bębny z tyłu.
Dla aut z ABS i tarczami Kanaco w IC w granicach 250zł - pisałem o tym wiele razy

radeek23

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2010, 12:04:24 »
Owszem,mam ABS oraz tarcze(z przodu i z tyłu).Co do IC to uważam że mają drogo,dlatego szukam alternatywy,a że nie jestem ekspertem to pytam na forum. Wiem,że KANACO czy SKF to solidne firmy ale w sklepach internetowych dostępnych jest więcej marek korzystniejszych cenowo(nie mam na myśli Japan Car) takich jak np. OYODO,NIPPARTS. Miałem sporo wydatków ostatnio dlatego 60zł mniej na jednym łożysku to dla mnie realna oszczędność-owszem jeżeli forumowicze mają złe doświadczenia z firmami które wymieniłem,to jasne że dołożę i kupię KANACO...ale jeśli potwierdzą się moje opinie że owe firmy nie są złe to nie bedę przepłacał,zwłaszcza że nie robię wiecej niż 20 tysięcy km rocznie.Pozdrawiam

cezary46

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2010, 19:43:41 »
Pewnie wiesz, że z tyłu łożysko z piastą to komplet. Tu masz trochę taniej niż Kanaco ale wolałbym te 50 zeta dołożyć.
http://www.allegro.pl/item890256754_hyundai_lantra_coupe_1996_lozysko_z_piasta.html
Wymiana jest prosta. Sam to możesz zrobić.

radeek23

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2010, 20:25:12 »
Tak chyba zrobię,że sam wymienię a zamiast płacić mechanikowi, zaoszczędzone pieniądze dołożę i kupię lepsze. Mam tylko mały problem powtarzający się często przy kupnie różnych części do mojego auta. Samochód jest z 1998 roku, pierwsza rejestracja lipiec, nie wiem niestety jaki jest miesiąc produkcji a w przypadku mojego modelu to sprawa dosyć ważna, gdyż wiele podzespołów różni się w zależności czy auto produkowane było do kwietnia 98,czy po maju 98...z łożyskiem mam to samo-w katalogach jest taki właśnie podział i są dwa łożyska do wyboru. Dostępne wyszukiwarki VIN informują mnie jedynie o roku produkcji,nigdzie nie moge niestety znaleźć informacji o miesiącu prod.

BartBartez

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2010, 10:17:11 »
Cytat: "radeek23"
wiele podzespołów różni się w zależności czy auto produkowane było do kwietnia 98,czy po maju 98...z łożyskiem mam to samo-w katalogach jest taki właśnie podział i są dwa łożyska do wyboru

Ja miałem to samo w Coupe. Taki sam podział. Kanaco, o którym pisze jest dla aut po 98r. Ja mam 97 i pasowało bez problemów, a nawet numery były identyczne z orginałem.
Ogólnie to jest błąd w katalogu i głownie chodzi o podział ABS +/-.

P.S.
Lantra i Coupe mają Te same łożyska.
Cytat: "radeek23"
sam wymienię a zamiast płacić mechanikowi, zaoszczędzone pieniądze dołożę i kupię lepsze

Przydałby się klucz dynamometryczny.

radeek23

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Styczeń 2010, 19:45:59 »
Cytat: "BartBartez"
Przydałby się klucz dynamometryczny.



Rozumiem,że do dokręcenia tej śruby mocującej piastę? Nie można się obyć bez niego?Pozdr

BartBartez

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2010, 09:51:49 »
Cytat: "radeek23"
Rozumiem,że do dokręcenia tej śruby mocującej piastę?

Tak do tej nakrętki.
Cytuj
Nie można się obyć bez niego?

Pewnie, że można. Ale skutecznie skróci to żywotność łożyska.
Dokręca się je siłą 200-220 Nm
Nie masz gdzie pożyczyć takiego klucza na 15 sekund?

Złośnik

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2010, 13:02:55 »
Szczerze mówiąc polecam kupno takiego klucza nawet w wersji tańszej.
100złna klucz który szczerze p[rzydaje się prawie przy każdej naprawie przy silniku to wcale nei dużo. Poza tym taki klucz charakteryzuje się naprawdę slidnym wykonaniem (nawet w takiej cenie), wystarczającym zakresem ustawień momentu do najczęstszych operacji przy aucie.
Mnie wiele razy "d...." uratował gdy wszystkie tanie grzechotki szły w miazgę...

Kolego BartBartez - 220Nm ? Koło się dokręca 100Nm zwykle, potężny docisk jak na łożysko. Nie pomyliłeś się ?

BartBartez

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Styczeń 2010, 13:44:14 »
Cytat: "Złośnik"
Nie pomyliłeś się ?

Nie, tak ma być.
Dla porównania z przodu jest 200-250Nm

Złośnik

  • Gość
Niepokojący dźwięk z okolic kół,oraz drgania kierownicy.
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Styczeń 2010, 14:01:54 »
łał, będę wiedział na przyszłość dla siebie :)