Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problem z DPF  (Przeczytany 4757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tommy

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z DPF
« dnia: 17 Maj 2014, 11:03:15 »
Witam, czy przerabialiście temat usunięcia dpf? Mam całkowicie zapchany - świeci kontrolka check. Na komputerze wykazało że to przez dpf. Zastanawiam się czy czyścić czy od razu usunąć?

MagiX

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z DPF
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2014, 11:30:11 »
Teść w Zafirze zrobił tak:
zdemontował, rozciął puszkę, wyjął wkład, potraktował go palnikiem a zrobił się ładny biały, później z powrotem do puszki, spawanko, montaż i cieszymy się nowym filtrem ;)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Problem z DPF
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2014, 17:55:19 »

aerjot

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z DPF
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2016, 15:57:06 »
odświeżę trochę temat ...
mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie z jazdą bez DPF? Samochód który przejmuję miał skradziony filt jakies 2 lata temu pod domem, przesterowany komuter i chodził ...niestety rok temu silnik "się" zatarł nie do końca wiadomo dlaczego (poza zaniedbaniem wymiany oleju)
czy może mieć to jakiś związek przyczynowo-skutkowy? "majstry" dość podejrzane, wiec nie wiem jak to skodowane, błedy nie wyskakują.


aerjot

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z DPF
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2016, 21:34:03 »
To juz czytalem (jak chyba wiekszosc watkow dot santa fe cm) ...samochod stoi u mojego mechanika i link do uszczelki juz mu podeslalem (silnik skladany na nowo po szlifie planowaniu i wymianie walka oraz przy okazji remont turbo)
Bardziej chodzilo mi o wycietego dpf`a ..czy warto go przywracac czy zbedna inwestycja. Duzo latam (minimum 80km dziennie) wiec nie martwie sie o zapychanie. Dlatego pytalem o doswiadczenia dlugodystansowe po wycince dpfa

Offline luka22_2005

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[Santa Fe CM] Problem z DPF
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Marzec 2017, 19:03:39 »
Panowie jak to w końcu jest bo nie mogę się doszukać w Santa Fe II 2,2 są DPFy? we wszystkich? Rozkodowałem vin na rosyjskiej stronie ale nie wiem na co mam patrzeć. Jak wygląda wypalanie się DPF w Santa Fe ? zapala się jakaś kontrolka ? Ciekawy jestem czy nawet jeżeli DPF był fabrycznie czy jeszcze jest w moim aucie