Autor Wątek: [Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.  (Przeczytany 1675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« dnia: 26 Styczeń 2015, 11:17:36 »
Witam. Od dwóch dni z prawego przedniego koła dochodzi głośne skrzypienie , dźwięk gumy , odgłosy się nasiliły , przy nierównościach,podczas jazdy , nawet przy kręceniu kierownicą. Czy to może być łożysko w kielichu amortyzatora? Jakieś inne sugestie? Nie mam teraz kiedy podjechać by to sprawdzić.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2015, 15:57:50 »
jeśli chcesz mieć pewność to podjedź na stację diagnostyczną i niech na szarpakach sprawdzą bo teraz to takie wróżenie z fusów .
jeśli faktycznie nie masz na to 15 minut to weź drugą osobę i niech ta osoba powoli kręci kierownicą a Ty przysłuchaj się podejrzanemu łożysku - przy kręceniu będzie słychać dźwięki - łożysko dokonało żywota .


luzu nie masz na kierownicy ? bo może gałka stukać

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2015, 17:23:30 »
Skrzypienie typowo gumowe. Jak naciskam maskę z przodu jest słyszalne. Każdy rodzaj nierówności i to słychać. Luz? Jest delikatny. Pukania nie zauważyłem.

Maciej Grandeur

  • Gość
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2015, 18:24:52 »
Kolego stawiam na sworzeń miałem to samo u siebie

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2015, 19:30:52 »
Ok. Jutro podjadę by to sprawdzić. Jeszcze zawieszenia nie znam,tnz. Mam auto za krótki okres. Przerabiam teraz temat sanek silnika. Udało mi się kupić używkę w d.dobrym stanie. Sporadyczna powierzchowna płytka korozja. Sanki są od Kia Magentis. Przy wymianie sanek pewnie powymieniam sworznie,gumy stabilizatora oraz końcówki drążków. Potem spokój będzie.

Offline Grzesiek19

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2015, 10:01:40 »
ja w swojej sonacie też miałem takie objawy, był to sworzeń wahacza dolnego. Lepiej dorzucić trochę grosza więcej i kupić dobrej jakości sworzeń i będziesz miał spokój na długi czas

henex

  • Gość
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2015, 10:11:28 »
Dzięki za odpowiedź. Macie jakieś sprawdzone sklepy w przystępnymi cenami? Czy szukać na allegro. Myślę od razu wymienić gumy stabilizatora , końcówki drążków.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Sonata EU4] Skrzypienie prawe przednie koło.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2015, 11:11:58 »
Jak masz znajomego mechanika to kupuj na jego zniżki . Ja kupuje części w Intercarsie lub autopartnerze .  Przejedz lub zadzwon do jakiegoś stacjonarnego sklepu w okolicy i porównaj z tym co masz w necie . Polecam części lemfordera lub sachsa i febi bilstein . Najlepsze i najtrwalsze części na rynku