Autor Wątek: Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00  (Przeczytany 5242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

corner

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« dnia: 11 Styczeń 2010, 19:35:09 »
Witam szukam zamiennika tej sondy bo orginal to ponad 200 zl moze ktos posiada linki do sklepow w sieci np; allegro , chodzi mi o nowe, bo uzywki to nie jestem zbyt pewien jak dlugo potrzyma.
pozdra...

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2010-01-13, 17:52 ]
Poprawa tytułu i uzupełnienie jego opisu.

kpawel

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2010, 21:07:47 »
Kupuj oryginał, bo
- na pewno będzie pracował poprawnie i długo
- jest to komplet z wtyczka
- nie ma dużej oszczędności w stosunku do zmieników
- cena 290zł w IC

wtom

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2010, 21:42:54 »
kolego sondy dla producentów aut robią dwie firmy: bosch i NGK i te same kupujesz jako uniwersalne na allegro za pół ceny, więc o jakich zamiennikach piszesz :-P

corner

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2010, 22:38:00 »
Cytat: "wtom"
kolego sondy dla producentów aut robią dwie firmy: bosch i NGK i te same kupujesz jako uniwersalne na allegro za pół ceny, więc o jakich zamiennikach piszesz :-P

Witam, wlasnie chodzi mi o te zamienniki za poł ceny ,czy lepiej kupic orginal, jak pisal kolega wyzej w:->
pozdr..

Rafal

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2010, 11:49:27 »
Kolego, ja w swoim Accencie założyłem zamiennik (NGK) i chodzi doskonale.

Różnica jest taka (według mnie), że kupując zamiennik musisz dołożyć trochę więcej własnej roboty a mianowicie: wtyczkę od starej sondy trzeba odpowiednio odciąć i zamontować do zamiennika- wg załączonej instrukcji (elementy łączeniowe dostaniesz razem z zamiennikiem).

W obydwu sytuacjach, przy wymianie sond niezbędny jest klucz do odkręcania sondy- koszt ok 40zł na allegro (ja wymieniłem bez użycia klucza - ale nie polecam).
Powodzenia

wtom

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2010, 17:47:30 »
Cytat: "Rafal"
W obydwu sytuacjach, przy wymianie sond niezbędny jest klucz do odkręcania sondy- koszt ok 40zł na allegro (ja wymieniłem bez użycia klucza - ale nie polecam).


po co przepłacać :mrgreen: wystarczy zwykły klucz oczkowy :-P

Rafal

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2010, 13:11:58 »
ta, klucz oczkowy kosztuje pewnie jakieś 15 zł, żeby zdjąć sondę trzeba przeciąć kable sondy -co nie robi problemy gdy wymieniamy na oryginał z wtyczką... jeśli za zamiennik i trzeba dorabiać wtyczkę - to trzeba najpierw przykręcić sondę, a dopiero później połączyć z wtyczką (ta wersje przerabiałem i nie polecam).

Można też oczywiście naciąć klucz o ile sonda nie będzie zbyt zapieczona i klucz nie pęknie... (ja musiałem przedłużyć ramię klucza - ale pewnie dlatego, że na siłownie nie chodzę:-)).
Często na klucz oczkowy (na ramię) jest za mało miejsca i trzeba zdjąć parę dodatkowych elementów (u mnie tak było).

Każdy, bezpieczny sposób dotarcia do celu jest dobry - ja polecam przystosowany do tego klucz:-)

Gordinho

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2010, 14:56:43 »
Podpinam się do pytania, mnie też czeka wymiany sondy ;/

wtom

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń 2010, 15:18:35 »
Cytat: "Rafal"
ta, klucz oczkowy kosztuje pewnie jakieś 15 zł, żeby zdjąć sondę trzeba przeciąć kable sondy -co nie robi problemy gdy wymieniamy na oryginał z wtyczką... jeśli za zamiennik i trzeba dorabiać wtyczkę - to trzeba najpierw przykręcić sondę, a dopiero później połączyć z wtyczką (ta wersje przerabiałem i nie polecam).

Można też oczywiście naciąć klucz o ile sonda nie będzie zbyt zapieczona i klucz nie pęknie... (ja musiałem przedłużyć ramię klucza - ale pewnie dlatego, że na siłownie nie chodzę:-)).
Często na klucz oczkowy (na ramię) jest za mało miejsca i trzeba zdjąć parę dodatkowych elementów (u mnie tak było).

Każdy, bezpieczny sposób dotarcia do celu jest dobry - ja polecam przystosowany do tego klucz:-)


przeważnie wtyczka przechodzi przez oczko klucza więc w czym masz problem? w hundaiu wtyczki są kwadratowe a nie płaskie, więc spokojnie powinno przejść przez oko. do tej pory zawsze mi przechodziła, fakt że w hundaiu nie wymieniałem - może rozmiar wtyczki przeszkadza

Rafal

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń 2010, 15:44:06 »
hm... jak przechodzi przez oczko- to nie ma problemu oczywiście.

U mnie (Accent), jest kwadratowa wtyczka (i owszem) ale przez klucz nie przechodzi...:-)
Może zbyt "intelygenty" nie jestem, ale to również sprawdziłem.

Informacje, które podałem wyżej oparłem na własnych doświadczeniach -póki co jednorazowych (na marginesie dodaje, że czeka mnie wymiana drugiej sondy, ale tym razem z kluczem:-).

Pozdrawiam "intelygentych inaczej":-) i i nie tylko

Gordinho

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2010, 16:47:51 »
Dziś pytałem w hurtowni o cenę uniwersalnej sondy, 1-przewodowa to koszt 55zł natomiast 3-przewodowa to 85zl. Z tego co oglądałem to my mamy w autkach tą droższą wersję. Więc tak tragicznie nie ma ;)

sustanon0

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2010, 17:00:50 »
Mi się wydaję ,że sonda z accenta ma 4 przewody - 2 białe od grzałki ,szary - masa i czarny - sygnał.

Rafal

  • Gość
Sonda lambda - wymiana i jej tańsze zamienniki - Accent '00
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Styczeń 2010, 09:25:38 »
Krążą opinie, że Hyundai-e są dosyć wrażliwe i nie wszystkie uniwersalne sondy dobrze w nich działają... Polecane są NGK i Bosch. Ale oczywiście można spróbować innych.
W mnie w Accent rocznik '03 sondy są 4-przewodowe.