Autor Wątek: Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02  (Przeczytany 8718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kml

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Styczeń 2010, 20:47:16 »
Cytat: "sustanon0"
Mechanik u którego byłem się pytać o katalizator poradził mi jeszcze ,żeby przed jego wymianą kupić nowe sondy bo jak twierdzi miał przypadek w którym pokazywał się błąd katalizatora, sondy "rzekomo" pracowały poprawnie ,a po wymianie kata dalej błąd.


Bardzo dobra rada. Lepiej sprawdzić to co da się łatwo wymienić :)

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Styczeń 2010, 21:10:33 »
Cytat: "kml"
Ciekaw jestem jaki wyszedłby wynik na badaniu spalin (w tym samym samochodzie) stary kat, uniwersal jakiś tam nowy i np nowy z elteca. Jacyś chętni :D

kolego demonizujesz ;-) koledzy moi wymieniali na uniwersalne w autach trochę droższych niż hultaje i jakoś nie zdarzyło się by poleciał a przebiegi mają na nich już grubo ponad 100tys. to że kat w hundaiu wytrzymuje 100tys to tylko śwadczy o słabej jakości, ja robiłem fordami spokojnie ponad 200tys na katach i nic im się nie działo.
te katalizatory to tylko z nazwy są uniwersalne, każdy dobiera się do normy spalin i pojemności silnika i oczywiście bierze z wkładami ceramicznymi a nie metalowymi
Cytat: "sustanon0"
Za jakiś miesiąc szykuje mi się przegląd więc chętnie podzielę się analizą spalin :) Nie wiem tylko czy będzie już nowy katalizator ( i jaki ) czy jeszcze stary :lol: Mechanik u którego byłem się pytać o katalizator poradził mi jeszcze ,żeby przed jego wymianą kupić nowe sondy bo jak twierdzi miał przypadek w którym pokazywał się błąd katalizatora, sondy "rzekomo" pracowały poprawnie ,a po wymianie kata dalej błąd. Okazało się ,że sonda przed katem była walnięta. Kolega e-gen wysłał mi kiedyś procedury sprawdzania sondy i kata ,które wykonałem i nic nie wyszło. Wymieniłem przepływomierz bo swego czasu wysiadł całkowicie , przeczyściłem styki z sond i czujnika położenia przepustnicy ,przejeździłem tak chyba z 4000km i check :evil:

mechanik zamiast radzić kupno nowych sond, powinien radzić zbadanie starych. bardzo prosto się weryfikuje. po pierwsze błąd kata nie zależy absolutnie od pierwszej sondy, tylko od wskazań drugiej! pierwsza służy do korekcji mieszanki a druga kontroluje stan kata. przy dobrym kat-e 2 sonda powinna mieć stałą wartość napięcia ok. 0,45V, jeżeli zacznie pracować i pojawi się na niej sygnał identyczny jak na pierwszej sondzie od razu wywali błąd kata. niech ci mechanicy trochę się douczą, a nie wpędzają klientów w niepotrzebne koszty :mrgreen:

zresztą założyłem temat kiedyś, jest tu zarejestrowany przeze mnie sygnał jak przy zwalonym kacie sondy pracują http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=3340&start=15

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2010-01-15, 18:39 ]
Scalenie dwóch postów. Na przyszłość proszę korzystać z opcji proponowanej przez kolegę poniżej!

kml

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Styczeń 2010, 21:30:20 »
Cytat: "wtom"
koledzy moi wymieniali na uniwersalne w autach trochę droższych niż hultaje i jakoś nie zdarzyło się by poleciał


A wyobraź sobie, że ja sam byłem przy tym jak ASO załozyło do seata zamiennik kata za 1800 PLN i miesiąc po gwarancji w/w zdechł i świadczy to o tym, że jest to część jak każda inna i też potrafi się wysypać zaskakująco szybko.

Cytuj
te katalizatory to tylko z nazwy są uniwersalne, każdy dobiera się do normy spalin i pojemności silnika i oczywiście bierze z wkładami ceramicznymi a nie metalowymi


Nie rozumiemy się, ja nie jestem przeciw katom uniwersalnym w ogóle natomiast chciałbym wiedzieć jakiej firmy kat który miałbym włożyć do siebie. Gdzieś czytałem, że sprawność katalizatora sięga ok 100 tys co na polskie warunki jest bardzo dużo przy założeniu że średni przebieg wynosi ok 10 do 12k km rocznie. Poza tym accent jest bardzo czułym samochodem i wyrzuca błedy od razu - nie wiem czy inne samochody nie są bardziej toleranycjne na te sprawy.

BTW: jest taka fajna opcja w górze okienka po PRAWEJ i nazywa się EDYTUJ - dzięki niej nie piszesz dwóch postów jeden po drugim.

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Styczeń 2010, 21:36:00 »
nie chodzi o kłótnię, kto ma rację ;-) raczej o portfel kolegi z problemem, zawsze jest ryzyko, ale wybór jest już duży katów "uniwersalnych" i wiele firm renomowanych je firmujących. i tak decyzja jest właściciela :mrgreen:

sustanon0

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Styczeń 2010, 21:42:56 »
Jutro wrzucę print screny pracy moich sond - z tego co widziałem to druga sobie stała w miejscu a pierwsza oscylowała w przedziale 200-700mV . Błąd P0422 widzę ,że jest znany ;-) Ciekaw jestem jak się skończyła Twoja przygoda z elantrą - wymieniłeś w końcu ten katalizator ?

kml

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Styczeń 2010, 07:01:23 »
Cytat: "wtom"
ale wybór jest już duży katów "uniwersalnych" i wiele firm renomowanych je firmujących. i tak decyzja jest właściciela :mrgreen:


A mozesz przy okazji napisać jakich używali Twoi znajomi?

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Styczeń 2010, 09:22:11 »
Cytat: "sustanon0"
Jutro wrzucę print screny pracy moich sond - z tego co widziałem to druga sobie stała w miejscu a pierwsza oscylowała w przedziale 200-700mV . Błąd P0422 widzę ,że jest znany ;-) Ciekaw jestem jak się skończyła Twoja przygoda z elantrą - wymieniłeś w końcu ten katalizator ?


nie, zastosowałem tulejkę dystansową :mrgreen:

sustanon0

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Styczeń 2010, 16:40:26 »
A kata zostawiłeś tak jak był ,czy coś z nim podziałałeś ?

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Styczeń 2010, 16:50:25 »
zostawiłem, bo cały i niezapchany jest

Erebus

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Styczeń 2010, 09:55:10 »
Koledzy, problem z uniwersalnymi katalizatorami jest taki w accencie II, że żaden nie pasuje ;( Przerabiałem temat http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=1537. Jak Znajdziecie coś co będzie pasowało bez przerabiania wszystkiego od kolektora do środkowego tłumika - co wydaje mi się po półrocznych poszukiwaniach nie możliwe - to proszę Dajcie znać.
Ja osobiście skłaniam się do usunięcia katalizatora - samochód już mi się dusi na zimnym silniku ( przebieg 196 tys)

Pozdrawiam

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Styczeń 2010, 13:51:31 »
co do przeróbki to dobry tłumikarz nie ma z tym problemu. co do twojego kata, to go wypruj jak najszybciej! obecnie katy sa przy kolektorze wydechowym i ich zapchanie może spowodować wypalenie zaworów wydechowych a nawet nadtopienie tłoków, ponieważ powstaje bardzo wysoka temperatura. robiłem kiedyś taki silnik :-P (nie był to hundai)