Autor Wątek: Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02  (Przeczytany 8715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sustanon0

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« dnia: 11 Styczeń 2010, 18:50:30 »
Witam ! Orientujecie się może gdzie dostanę katalizator do swojego accenta w przystępnej cenie ? Szukałem już chyba wszędzie i poniżej 2000zł nie znalazłem. Za wszelkie informacje dziękuje. Pozdrawiam !

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2010-01-13, 17:45 ]
Korekta tytułu i jego opisu.

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2010, 21:44:00 »
u tłumikarzy, ceny od 500-800zł z montażem

NEEG

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2010, 15:04:04 »
A nie mozna katalilzatora przy tym silniku zastapic czyms innym? Np zwyklym tlumikiem?

cezary46

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2010, 16:51:29 »
Jeżeli w dowodzie nie jest wbity KAT to można katalizator wywalić. Inaczej na przeglądzie mogą się czepić.

adams502

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2010, 18:15:10 »
Dokładnie jak pisze wtom, u mnie na mieście koszt katalizatora z wymianą to 400zł, zaproponowano też możliwość założenia w miejsce kata zwykłego tłumika co kosztuje 200zł, więc połowę taniej, inne rozwiązania odradzono. Ważne jest żeby zachować właściwą cyrkulację spalin w układzie wydechowym. Dlatego albo uniwersalny kat albo tłumik (żadne puste puszki po katalizatorze, strumienice lub zwykłe rury!!!). Nie wiem tylko jak przy tłumiku sprawuje się auto tzn: jakie osiągi i spalanie czy takie same czy większe (jeżeli lepiej by przyśpieszał to fajnie :lol: , gorzej z większym spalaniem :-( )

sustanon0

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2010, 21:02:39 »
Coś mi się wydaję ,że nie macie racji Panowie gdyż jeżeli wywalę katalizator i wstawię rurę lub tłumik to będę musiał oszukać drugą sondę lambda która znajduję się zaraz za nim. Jak nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi ,ale tak na chłopski rozum bez kata sondy pokażą to samo czyli check engine i niewydolność kata.

IgoReCzeK

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2010, 21:06:17 »
Cytat: "adams502"
zaproponowano też możliwość założenia w miejsce kata zwykłego tłumika co kosztuje 200zł

Witam. Przypominam, że kolega sustanon0 ma Accenta z 2002 roku z dwiema sondami λ, jeśli chce utrzymać dotychczasowe spalanie paliwa (takie jakie było przy sprawnym katalizatorze), to inne rozwiązanie jak wymiana katalizatora nie wchodzi w rachubę (można oczywiście elektronicznie kalibrować drugą sondę, ale to nie jest meritum tego tematu). Na koniec chciałem jeszcze przypomnieć, że wymontowany zużyty katalizator nie jest bez wartości, tak więc cena 400 PLN o której wspomina kolega wtom jest pewnie z tego powodu tak atrakcyjna. Pozdrawiam Igor.

NEEG

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2010, 10:52:40 »
Cytat: "cezary46"
Jeżeli w dowodzie nie jest wbity KAT to można katalizator wywalić. Inaczej na przeglądzie mogą się czepić.

No niby tak, ale ... jeden diagnosta sie czepi, a drugi podbije, tak wiec tym ym sie nie martwil ;d
Cytat: "sustanon0"
Coś mi się wydaję ,że nie macie racji Panowie gdyż jeżeli wywalę katalizator i wstawię rurę lub tłumik to będę musiał oszukać drugą sondę lambda która znajduję się zaraz za nim. Jak nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi ,ale tak na chłopski rozum bez kata sondy pokażą to samo czyli check engine i niewydolność kata.

Dlatego pytalem czy nie mozna zastapic kata czyms innym ;) Ale, mimo , ze jest druga sonda, jest tez na to rozwiazanie;
http://www.allegro.pl/item812688734_oszukiwacz_sygnalu_drugiej_sondy_lambda_el_tec.html

voytekk1

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2010, 12:56:55 »
W ojca accencie 2001 1.3 ostatnio wyczyścili kata (wybili wszystko ze środka), check engine się świeci, auto trochę czasami przymula, ale to nie wiadomo czy to tego wina bo ostatnio to jakoś bardzo nie równo chodzi. W moim od początku kat był wycięty i na żadnym przeglądzie nikt się nie czepiał

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2010, 17:26:43 »
można różne rzeźby robić :-P , decyzja właściciela. jeśli chce kata to najlepsze rozwiązanie podałem. jeśli nie chce kata to tłumik lub pusta pucha, ale trzeba oszukać 2 sondę, co też jest proste (nie trzeba nic zmieniać). umieszcza się ją wyżej przez tulejkę dystansową :-P tu macie przykład http://www.allegro.pl/item825795794_oszukiwacz_sygnalu_drugiej_sondy_lambda_el_tec.html lub bardziej zaawansowane jak ktoś woli :mrgreen: http://cgi.ebay.com.au/UNIVERSAL-MINI-CAT-O2-SENSOR-CEL-FIX-ELIMINATOR-NO-CEL-_W0QQitemZ280431492986QQcmdZViewItemQQimsxZ20091201?IMSfp=TL091201228001r562

kml

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2010, 06:39:42 »
sustanon0, najpierw zacznij szukać na forum z użyciem opcji "SZUKAJ"

Temat był wielokrotnie poruszany i kata możesz dorobić w firmie eltec w Piasecznie pod wAw. Ostatnio kosztowało to ok 1300 pln z montażem więc dużo taniej niż 2 tysiące. Do tego dochodzą używki (jak się ktoś nie boi) oraz katy "uniwersalne". Nie wiem jak jest z takim rozwiązaniem bo musi się zgadzać wielkość etc, ale w Polska wszystko Ci zrobią tylko nie bardzo wiadomo jaki będzie efekt :roll:

sustanon0

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2010, 14:39:04 »
kml używałem szukajki - być może przeoczyłem wątek ;-) Jak możesz to wytłumacz mi albo daj linka do jakiegoś wyjaśnienia co oznacza takie "dorobienie" . Jeżeli to wspawanie uniwersalnego kata w tajle wycięte ze starego to cena 1300zł jest stanowczo wygórowana. No chyba ,że masz na myśli inny zabieg. Proponowano mi właśnie wcześniej wspomniany sposób w cenie 500zł ( 160 uniwersalny kat , 340 robocizna) . Jak ktoś próbował czegoś podobnego to proszę o opinię. Pozdrawiam !

wtom

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Styczeń 2010, 14:48:25 »
Cytat: "sustanon0"
kml używałem szukajki - być może przeoczyłem wątek ;-) Jak możesz to wytłumacz mi albo daj linka do jakiegoś wyjaśnienia co oznacza takie "dorobienie" . Jeżeli to wspawanie uniwersalnego kata w tajle wycięte ze starego to cena 1300zł jest stanowczo wygórowana. No chyba ,że masz na myśli inny zabieg. Proponowano mi właśnie wcześniej wspomniany sposób w cenie 500zł ( 160 uniwersalny kat , 340 robocizna) . Jak ktoś próbował czegoś podobnego to proszę o opinię. Pozdrawiam !


przecież te uniwersalne to jest to samo co oryginały :mrgreen:. producenci aut sami katów nie produkują. kupuj uniwersala, masz gwarancję i spokój na 100tys za 1/4 ceny.

uniwersalny=ten sam co oryginał bez kolektora i kołnierza :-P

kml

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń 2010, 15:16:12 »
sustanon0, eltec robi z własnych materiałów (stal nierdzewna) duplikat oryginału. On jest stworzony u nich na miejscu a nie brany z magazunu - przynajmniej ostatnio tak było jak się interesowałem tematem.

Cytat: "wtom"
przecież te uniwersalne to jest to samo co oryginały


To, że wygląda podobnie to nie znaczy że jest takie same. Oryginalny kat wytrzymuje ponad 100 tys (na podstawie lektury forum) a ile wytrzyma zamiennik nikt nie wie. Hyundai nie produkuje tej części, ale zleca komus z zachowaniem wymogów jakości pod rygorem. Wielokrotnie pisaliśmy o częściach JC, które też są tanie ale jak to sie kończy to wystarczy poczytać. Nie sugeruje kupna w ASO bo cena jest z innego świata jednak jeżeli kiedyś będę musiał coś z tym robić to zdecydowanie pójdę w stronę sprawdzonego rozwiązania nawet jeżeli będzie o ileś tam droższe. Kat w accencie nie da się wyciąć od tak więc lepiej by było żeby tego nie powtarzać za często :)

Ciekaw jestem jaki wyszedłby wynik na badaniu spalin (w tym samym samochodzie) stary kat, uniwersal jakiś tam nowy i np nowy z elteca. Jacyś chętni :D

sustanon0

  • Gość
Katalizator - wymiana i jego zamienniki - Accent '02
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2010, 16:50:09 »
Za jakiś miesiąc szykuje mi się przegląd więc chętnie podzielę się analizą spalin :) Nie wiem tylko czy będzie już nowy katalizator ( i jaki ) czy jeszcze stary :lol: Mechanik u którego byłem się pytać o katalizator poradził mi jeszcze ,żeby przed jego wymianą kupić nowe sondy bo jak twierdzi miał przypadek w którym pokazywał się błąd katalizatora, sondy "rzekomo" pracowały poprawnie ,a po wymianie kata dalej błąd. Okazało się ,że sonda przed katem była walnięta. Kolega e-gen wysłał mi kiedyś procedury sprawdzania sondy i kata ,które wykonałem i nic nie wyszło. Wymieniłem przepływomierz bo swego czasu wysiadł całkowicie , przeczyściłem styki z sond i czujnika położenia przepustnicy ,przejeździłem tak chyba z 4000km i check :evil: