Forum > Lantra

Duze spalanie na LPG

(1/3) > >>

silenoz:
Koledzy mam problem ze swoja Lantra.
Niedawno zalozylem instalacje gazowa firmy Lecho.
Wmawiano mi ze instalacja jest bardzo dobra itd. Auto spala mi 16 l gazu po miescie.
Jezdzilem na regulacje juz 3 razy i mowia ze spalanie w tym aucie takie ma byc bo ten silnik tyle pali ale z tego co pamietam to na benzynie miescilem sie w 9 l.Silnik 1,6 nie jest duzym silnikiem i nie powinien tyle palic. Moze ktos podpowie co robic z tym fantem. W innym zakladzie zaproponowali mi wymiane sterownika za 600 zl, bo twirdza ze elektronika lecha nie wyrabia przy polsekwencji i skutkiem jest duze spalanie. Z gory dziekuje za pomoc.

radeek23:
To bardzo dużo! Moja lantra ma silnik 2.0,139KM i nigdy spalanie nie przekroczyło 11litrów LPG(benzyny spalała max 9 a średio7,5). Ostatnie obliczenia dały mi 9,5 litra w mroźne i śnieżne dni,sporo jeździłem po mieście.

Złośnik:
No kolego - zeżre ile mu depniesz - nie przekroczyło ci 11 litrów ? Przejeździj ostro a zobaczysz.
Jeśli chodzi o normalną ajzdę - to fakt żre dużo ci.
Przy spokojnej powinien ci spalić właśnie tak około max. 11 litrów przy oszczędnej nawet zejdziesz do 8litrów.
Jedź gdzie zakąłdałeś instalkę i kłóć się - ja mam STAGA i silnik 1.6 i nikt mi nei mówił ze będzie żarł 16 litrów.
Fakt - miałem tankowania co jadł anwet i 16 średnio - jasne ale ciągle nei da się jeździć poślizgami i tak naprawdę ostro że kontra za kontrą. Więc niech naprawią to lub oddają kasę - sranei w banie z takim gadaniem. Masz gwarancję na instalkę i niech zrobią ci to tak jak ma być !!!

1mauro:
witam w klubie :) moja tez spija jak smok ok 15 instalka brc sequent 24 (nawet pokusilem sie o wymiane sondy lambda i nadal tyle chlapie czas chyba znow odwiedzic gazownika

Bnn84:
Witam,
Mój landryn w tęgie mrozy i jeżdżony na bardzo krótkie dystanse (takie, że nie zdąży osiągnąć temperatury roboczej) opiera się o 13l/100. Natomiast w trasie bez problemu schodzi do 8.5. Instalka to BRC Sequent 24. To mój pierwszy samochód, który aż tak reaguje zmianą spalania na warunki eksploatacji, w dwóch mazdach różnice między spalaniem max, a min nie były nigdy większe, niż 2l.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej