Autor Wątek: Duze spalanie na LPG  (Przeczytany 4732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

silenoz

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« dnia: 10 Styczeń 2010, 12:35:38 »
Koledzy mam problem ze swoja Lantra.
Niedawno zalozylem instalacje gazowa firmy Lecho.
Wmawiano mi ze instalacja jest bardzo dobra itd. Auto spala mi 16 l gazu po miescie.
Jezdzilem na regulacje juz 3 razy i mowia ze spalanie w tym aucie takie ma byc bo ten silnik tyle pali ale z tego co pamietam to na benzynie miescilem sie w 9 l.Silnik 1,6 nie jest duzym silnikiem i nie powinien tyle palic. Moze ktos podpowie co robic z tym fantem. W innym zakladzie zaproponowali mi wymiane sterownika za 600 zl, bo twirdza ze elektronika lecha nie wyrabia przy polsekwencji i skutkiem jest duze spalanie. Z gory dziekuje za pomoc.

radeek23

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2010, 21:03:56 »
To bardzo dużo! Moja lantra ma silnik 2.0,139KM i nigdy spalanie nie przekroczyło 11litrów LPG(benzyny spalała max 9 a średio7,5). Ostatnie obliczenia dały mi 9,5 litra w mroźne i śnieżne dni,sporo jeździłem po mieście.

Złośnik

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2010, 22:54:08 »
No kolego - zeżre ile mu depniesz - nie przekroczyło ci 11 litrów ? Przejeździj ostro a zobaczysz.
Jeśli chodzi o normalną ajzdę - to fakt żre dużo ci.
Przy spokojnej powinien ci spalić właśnie tak około max. 11 litrów przy oszczędnej nawet zejdziesz do 8litrów.
Jedź gdzie zakąłdałeś instalkę i kłóć się - ja mam STAGA i silnik 1.6 i nikt mi nei mówił ze będzie żarł 16 litrów.
Fakt - miałem tankowania co jadł anwet i 16 średnio - jasne ale ciągle nei da się jeździć poślizgami i tak naprawdę ostro że kontra za kontrą. Więc niech naprawią to lub oddają kasę - sranei w banie z takim gadaniem. Masz gwarancję na instalkę i niech zrobią ci to tak jak ma być !!!

1mauro

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2010, 05:39:47 »
witam w klubie :) moja tez spija jak smok ok 15 instalka brc sequent 24 (nawet pokusilem sie o wymiane sondy lambda i nadal tyle chlapie czas chyba znow odwiedzic gazownika

Bnn84

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2010, 07:59:43 »
Witam,
Mój landryn w tęgie mrozy i jeżdżony na bardzo krótkie dystanse (takie, że nie zdąży osiągnąć temperatury roboczej) opiera się o 13l/100. Natomiast w trasie bez problemu schodzi do 8.5. Instalka to BRC Sequent 24. To mój pierwszy samochód, który aż tak reaguje zmianą spalania na warunki eksploatacji, w dwóch mazdach różnice między spalaniem max, a min nie były nigdy większe, niż 2l.

dotka8

  • Gość
LPG
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2010, 14:10:05 »
MOJA 2,0 brc sequent 24 W TRASIE 100-140KM/H POMIĘDZY 9,5 A 11 L/100 KM W MIEŚCIE JAKIEŚ 11,5L/100KM A PRZY 200KM/H (5 OSÓB + FULL BAGAŻY TRASA 1000 KM W NIEMCZECH) 18L/100 - TAK WIĘC 1,6 I 16 L TO TROCHĘ DUŻO CHYBA ŻE NON STOP KRĘCISZ NA MAXA :lol:

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2010-01-11, 14:46 ]
Nie piszemy całych postów wielkimi literami!!!

silenoz

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2010, 20:55:00 »
Koledzy wiec widze ze to bardzo duzo mi pali tego gazu. Najgorszy jest brak zainteresowania zakladu.Oni twierdza ze tak ma byc i tyle takie wmawianie na sile ze wszystko jest ok.Podpina pod kompa cos tam przestawia i twierdzi ze wszystko jest w porzadku. Dzwonilem do producenta instalacji i tyle sie dowiedzialem ze montazysta ma racje a moje pretensje sa przesadzone. Moze ktos podpowie co mam im kazac sprawdzic jak pojade nastepnym razem bo normalnie rece mi juz opadaja. Co moze miec wplyw na takie spalanie. Wielkie dzieki za pomoc.

radeek23

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2010, 23:01:12 »
Cytat: "Złośnik"
No kolego - zeżre ile mu depniesz - nie przekroczyło ci 11 litrów ? Przejeździj ostro a zobaczysz.
Jeśli chodzi o normalną ajzdę - to fakt żre dużo ci.
Przy spokojnej powinien ci spalić właśnie tak około max. 11 litrów przy oszczędnej nawet zejdziesz do 8litrów.
Jedź gdzie zakąłdałeś instalkę i kłóć się - ja mam STAGA i silnik 1.6 i nikt mi nei mówił ze będzie żarł 16 litrów.
Fakt - miałem tankowania co jadł anwet i 16 średnio - jasne ale ciągle nei da się jeździć poślizgami i tak naprawdę ostro że kontra za kontrą. Więc niech naprawią to lub oddają kasę - sranei w banie z takim gadaniem. Masz gwarancję na instalkę i niech zrobią ci to tak jak ma być !!!


Jeżdżę normalnie,tak jak większość kierowców-nie widzę powodu by katować samochód tylko po to by udowodnić twoją tezę o mozliwym spalaniu 16litrów.

Złośnik

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2010, 23:39:32 »
Jakbym go katował to zjadłby może i nawet 20litrów.
Zresztą nieważne - ważne żebyś coś zrobił z tym i nprawił.
Ja się niczym nie chwalę - po rpostu wiem ile może mi spalić i trzeba uważać.

dotka8

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń 2010, 09:00:14 »
Jak dla mnie to niemożliwe żeby auto 1,6 paliło tyle(chyba że coś jest walnięte) - a ile spala ci na benzynie? jeżeli na benzynie spala ok 9-10 litrów a wg. mnie tyle spalają takie jednostki to pozostaje wizyta u innego DOBREGO gazownika....

BartBartez

  • Gość
Duze spalanie na LPG
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Styczeń 2010, 10:19:09 »
Sprawdź dokładnie ile Ci spali na benzynie. Jeśli w normie to masz pewność, że z autem wszystko OK. Jeśli nadal nie będą chcieli poprawić instalacji to napisz odpowiednie pismo do UOKIK-u - szybko zmiękną.