Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )  (Przeczytany 10178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Green ninja

  • Gość
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« dnia: 20 Styczeń 2015, 21:47:48 »
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Atosa Prime z 2005r ( ze mną od 2006r ).
Ostatnio współpracownik z pracy kupił dla siebie również tenże mało popularny model z 2006 rocznika.
Auta niby takie same, ale mój ma inny grill, brak obrotomierza i cyfrowego wyświetlacza na zegarach.
U mnie zegar wyglądają następująco :
Przód:
http://img.photobucket.com/albums/v633/Tosigot/hyundai/4965502977.jpg
tył :
http://img.photobucket.com/albums/v633/Tosigot/hyundai/4941029289_1.jpg

natomiast ten nowy zegar wygląda następująco :
http://img.photobucket.com/albums/v633/Tosigot/hyundai/4961687244.jpg

Od razu widzę że w moim prędkościomierz jest na lince, natomiast w tym nowszym jest cyfrowy.
Czy istnieje możliwość przełożenia liczników ( liczba na pinach konnektorów się zgadza, na starym zegarze konektory po dwóch stronach 22pin łącznie na obu, na nowym w jednym miejscu jedno gniazdo 22pin )
Dziękuję serdecznie za pomoc, w razie gdyby ktoś pomógł to przysłowiowe piwo mogę postawić  ;-)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:56:18 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2015, 22:25:41 »
Schemat podłączenia http://hyundaiklub.pl/forum/dload.php?action=file&id=89 trzeba wybrać wersję pdf SD11, CL11, CC11 itd. W SD-50 do SD-54 jest opis podłączenia zegarów zwykłych i "cyfrowych".

Cytat: "Green ninja"
na nowym w jednym miejscu jedno gniazdo 22pin )


Wtyczki są dwie IN04-1 (12 pin) i IN04-2 (16 pin)

Czujnik prędkości

http://hyundai.epcdata.ru/atos-prime/22055/electric/panel_priborov_v_sbore-9194011/datchik_skorosti-96421/

Green ninja

  • Gość
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2015, 17:08:17 »
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Wychodzi na to że niestety w wersji poprzedniej(analogowej) jest brak czujnika prędkości pojazdu, czujnik taki można zakupić, kwestia zgodności z ECM.
Swap staje się bardziej problematyczny niż się spodziewałem :)
Jutro jak będzie jaśniej poszukam miejsca w którym powinien być czujnik i sprawdzę czy jest jakieś fabryczne gniazdo na niego.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2015, 18:30:46 »
Czujnik powinie być zamontowany w miejscu wejścia w skrzynię linki. Gorzej będzie ze zdobyciem kabelka który połączy czujnik z zegarami. Podaj numer vin.

Green ninja

  • Gość
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2015, 18:34:44 »
VIN :
[ciach]
Auto jest sprowadzone z Francji

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2015, 19:01:06 »
Napisz na PW do Administratora o poprawę profilu. Masz nie Atos tylko Santro (chyba pierwszy na forum), silnik G4HD, data produkcji 2004.



http://epc.japancars.ru/hyundai/ trzeba wpisać vin.


Green ninja

  • Gość
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2015, 19:12:07 »
Dziwne, auto zostało odkupione od wypożyczali samochodowej z Lyonu w 2006, na oryginalnych francuskich papierach ( których znaleźć nie mogę, prawdopodobnie zostały u moich rodziców jak się wyprowadziłem ) było wpisane Hyundai Atos, oraz rok produkcji 2005.
Żeby nie było Auto sam odkupywałem ( z pomocą rodziny która tam mieszka ) i wracałem do kraju.
zresztą w KP też mam Atos wpisane
[ciach]
Błąd jakiś w bazie danych czy co ?
Aż z ciekawości podjadę jutro na ASO Hyundaia u mnie w mieście, i zobaczę co im pokaże mój VIN

Za schematy dzięki, jutro oglądnę dokładnie jak to wygląda i pewnię zamówię zegar i czujnik.

Offline sundio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marzec 2017, 22:01:23 »
Witam
Stary temat ale poruszę ponownie, zamiana liczników tak jak na zdjęciach wyżej.
1- Wtyczkę mam rozpracowaną prawie do końca i tu mam pytanie gdzie są zapisywane kilometry w liczniku czy ecu i kiedy powinny się pojawić cyfry na wyświetlaczu.
2- Wiadomo iż trzeba dołożyć do skrzyni czujnik do prędkości jazdy oraz trzeba go podpiąć czyli dorobić kabelek i tu pytanie od razu do licznika czy do ecm ze schematu wygląda że z pinu 3 czujnika do ecm, 1-masa, 2-zasilanie+ jak do ecm to jaki pin ecm do licznika
3- I jeszcze jeden problem to obroty silnika pin 11 wtyczka licznika IN04-2 gdzie do ecm w jaki pin na schemacie nie podano.
Za sugestie i poradę dzięki z góry, jak się uporam z tymi połączeniami to zamieszczę rozpiskę połączeń
Popróbuje jeszcze rozpracować połączenia może na wtyczkach są spięte dwa przewody razem

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marzec 2017, 23:08:34 »
[ciach]

Na początek to sprawdź jakie i z kiedy masz auto https://hyundai.afora.ru/eur/

http://service.hyundai-motor.com//euro5/index.tiles

Od postu#4 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=255
.
.

[ Dodano: 2017-03-22, 23:26 ]
II

Offline sundio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec 2017, 07:43:32 »
Tak mam taki sam schemat, mam rozumieć że sygnał z czujnika łączy się i idzie do komputera i licznika (ten sam), co prawda od wtyczki po drodze do komputera jest innego koloru i się zastanawiam czy nie jest to inny przewód czy na wtyczce są razem spięte.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marzec 2017, 18:00:55 »
Sprawdziłeś dane samochodu?

Przewód jest koloru czerwono-czarnego i rozgałęzia się do komputera w kolorze czerwony,.

Offline sundio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2017, 12:30:31 »
Ok
A obrotomierz na jaki numer komputera, z schematu napis tylko ECM niema numeru wejścia

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec 2017, 12:34:46 »
II

Offline sundio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marzec 2017, 11:27:21 »
Jak mi się zdaje to jest do prędkościomierza a mi chodzi o obroty silnika czyli obotomierz (tachometer) - wskaźnik zegarów IN04-2 pin 11

Na schemacie SD-39 znalazłem w MFI CONTROL SYSTEM (EOBD) (2), wyjście ECM pin 8 gdzie idzie na TCM pin 15, czy jest to ten sam co do licznika a i kolor przewodu taki sam.
Ale TCM to jest chyba kontroler skrzyni automatycznej patrząc na położenie jego to w moim samochodzie go brak.

[ Dodano: 2017-03-28, 22:11 ]
Wracając do prędkościomierza to czy obracając czujnikiem tym co jest w skrzyni powinna się wskazówka prędkościomierza obracać, nadmienię że licznik zasilam poza samochodem w celu testów i nie podpinam do komputera samochodu a czujni podpięty według schematu do licznika .
W schemacie gdzie w liczniku jest podpięty drugi biegun prędkościomierza IN04-2 pin 10 w wtyczkach jakie dostałem z licznikiem brak jest tego kabelka tak jak było w oryginale nie podpięte a w skrzyni automatycznej na schemacie jest podane wewnątrz dodatkowo zasilanie czy ten drugi biegun podpiąć plus czy minus

[ Dodano: 2017-03-28, 23:44 ]
Teraz jestem już do przodu licznik działa wskazuje prędkość obrotomierz też działa (z impulsatora) kilometry się wyświetliły, nie musi być podpięty czujnik do komputera a będzie wskazywał na razie wszystko jest podpięte poza samochodem jak zamontuję w samochodzie do dokładnie opisze jak przełożyć. Jeszcze muszę tylko sprawdzić wyjście do obrotomierza z komputera.

[ Dodano: 2017-03-30, 22:12 ]
Witam
Mam pytanie, chodzi o stan licznika obecnie stan licznika jest zapisywany przez diagnostę i na tym nowym elektronicznym jest o wiele niżej niż faktyczny i z tego co wiem to raczej nie można to zrobić przez interfejs.
Pewnie nie obejdzie się bez bezpośredniego odczytu z epromu (93C46W7)  wsadu i korekty kilometrów i tu pytanie w którym miejscu wsadu znajduje się stan kilometrów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] swap zegarów atos prime ( po lifcie )
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Marzec 2017, 20:45:03 »
Żeby ktoś przeczytał to co dopisałeś do postu  [ Dodano: 2017-03-28, 23:44 ] [ Dodano: 2017-03-30, 22:12 ]  w momencie gdy Twój post jest ostatnim w temacie musisz:

Po dopisaniu poprzez funkcję odpowiedź trzeba wejść w EDYTUJ (z prawej strony postu) zaznaczyć całą treść postu, następnie iksem koło edytuj trzeba skasować cały post i na końcu poprzez odpowiedź należy wkleić całą treść i ponownie wysłać. To co zrobiłeś dotychczas powoduje że post wyświetla się jako przeczytany i nikt nie wie że coś dopisałeś.