Autor Wątek: webasto do tucsona  (Przeczytany 3342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

autorus

  • Gość
webasto do tucsona
« dnia: 10 Styczeń 2010, 06:41:22 »
Zamierzam kupić webasto

http://allegro.pl/item877..._kompletne.html

Interesuje mnie czy jeśli jest to analogowe to będę mógł połączyć klimatyzacja automatyczna?

Oraz czy będzie w lato działała jak wentylacja?

Autorus

A może ktos zna jakis sensowny zakład gdzie by mi to założyli? Chodzi o samo założenie.

seboc

  • Gość
Re: webasto do tucsona
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2010, 19:50:46 »
Cytat: "autorus"

http://allegro.pl/item877..._kompletne.html


strona przeniesiona do archiwum,
co to sterowania, to mam wrażenie, że klima automatyczna to autonomiczny układ,
więc pewnie szansa
S.

autorus

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2010, 11:03:37 »
:evil: :evil: :evil: :evil:

Wróciłem z montażu ale było to tak:

Obudziłem sie 0 4.10 z rana , na 6.00 dojechałem do ABserwis w Działdowie na ulicy Lidzbarskiej 63.
Pojechałem na dwa samochody i dwa montaże sorento i tucson.
Wstawiłem samochody na kanał i zaczęły się problemy. Szef chodził oglądał. W końcu po 1,5h przyszedł i poinformował mnie ze trzeba poczekać do 8.00 bo musi ściągnąć schemat instalacji do samochodu. Po następnej 1.5h dowiedziałem się ze do tucsona to w sumie by można było podłączyć do climatronic ale sorento to nie bo jakis moduł jest potrzebny choć on w sumie nie wie na pewno bo na schemat do sorento z 2004r. Aby mnie zupełnie zniechęcić stwierdził ze koszt będzie większy 2x + 300zł bo instalacja jaką przywiozłem jest uniwersalna i trzeba ja będzie dostosowywać do auta. Na końcu zeby już mnie totalnie dobić powiedział ze dziś to już się nie uda nic zrobić smutny

Dla wyjaśnienia muszę napisać ze umawiałem się z gościem w czwartek wiec miał dostateczną ilość czasu żeby się przygotować.

Absolutnie ODRADZAM.


jakby ktoś znał warsztat w którym by zrobili to profi i jednocześnie nie robili mnie w konia to sie polecam.


 :evil: :evil: :evil:

Romcio

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2010, 18:15:48 »
Witam w rzeczywistym świecie Polskich serwisów:-)

seboc

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2010, 18:45:42 »
Cytat: "Romcio"
Witam w rzeczywistym świecie Polskich serwisów:-)


Nie wiem co za cudo nabył wątkotwórca (link nie działał), ale może zwyczajnie nie da się tego zamontować.
Dziwi mnie trochę optymizm autora, skoro wiadomo, że auta teraz pełne są elektroniki a czasem by halogeny zamontować trzeba wymieniać wiązkę elektryczną.
S.

autorus

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2010, 19:01:57 »
A oto co jest w zestawie:

WEBASTO THERMO TOP C 12V DIESEL NOWE + TELESTART T 100 KOPMLETNE STEROWANIE ANALOGOWE (UNIWERSALNE) GOTOWE DO ZAMONTOWANIA

JEST TO OGRZEWANIE DO UKŁADU WODNEGO

12V /40W / 5kw / ROK 2007/08/09

W KOMPLECIE JEST: OGRZEWANIE WEBASTO

WIAZKA ELEKTRYCZNA I ZEGAREK STERUJACY EBERSPACHER EASY START 7- DNIOWY ( POSIADAM RÓWNIEZ ZEGARKI WEBASTO Z USTAWIENIEM 24 h ) , PRZEWODY PALIWA ,WYDECHOWY TŁUMIK I TŁUMIK SSACY , DWA MOCOWANIE ,POMPKA PALIWA, POMPKA WODY, PRZEWODY WODNE ,ITD...

FAKTURA VAT , 2 lata gwarancji.

Autorus

seboc

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2010, 19:43:52 »
Cytat: "autorus"
A oto co jest w zestawie:
STEROWANIE ANALOGOWE (UNIWERSALNE) GOTOWE DO ZAMONTOWANIA


Jakby to cholerstwo miało własne sterowanie, pewnie by się udało.
Seryjna klima tucsona może i by mogła tym sterować, ale musiałbyś znaleźć jej producenta i schemat i być może oprogramowanie do pracy w innej konfiguracji niż samochód fabryczny.
S.

autorus

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2010, 07:05:37 »
Webasto ma ten schemat, bo facet z serwisu mówił ze się da. Więc zero problemów. Podłącza się bezpośrednio do climatronic.

autorus

  • Gość
webasto do tucsona
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2010, 16:10:03 »
dziś byłem w Otrębusach, warszawska 58, facet obejrzał instalację i powiedział ze nie ma problemu. Ustawił mnie za tydzień do pracy. Wiec jakby co to wszystko opiszę :)