Autor Wątek: [Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy  (Przeczytany 3270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waw_snow

  • Gość
[Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy
« dnia: 03 Styczeń 2015, 21:07:41 »
Dzisiaj podczas podróży pojawił się problem polegający na braku reakcji na pedał. Dokładnie wyglądało to tak że gdy zmieniałem pozycje pedału gazu co jakiś czas tak jakby pedał się wyłączał, dopiero po puszczeniu pedału do pozycji 0 i ponownym wciśnięciu zaczynał łapać. Zczytałem błędy przez ELM i pojawił się jeden - U0004 High Speed ​​CAN Bus (+) Niska. Po dotarciu na miejsce wykasowałem błąd i do wieczora był spokój. Podczas powrotu do domu problem powtórzył się tylko jednokrotnie i znów pojawił się błąd. Teraz szybkie pytanie, czy to może być problem z pedałem gazu?? czy coś większego?? Zaznaczam ze podczas jazdy na ustawionym tempomacie nic się nie działo

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2015, 22:43:04 »
tak to wygląda jak potencjometr przy pedale gazu. Podobno można to spokojnie sprawdzić omomierzem, czy na całej skali reaguje jak należy.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: [Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2015, 16:38:41 »
Na 99% uszkodzony potencjomentr w pedale gazu.

waw_snow

  • Gość
[Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2015, 19:01:51 »
do dzisiaj nie pojawił sie błąd po ostatnim wykasowaniu, niestety dzisiaj się nasilił bo spowodował zapalenie się kontrolki check engine, wykasowanie nic nie daje, problemu z pedałem dzisiaj nie uświadczyłem, zaczynam zastanawiać się nad czujnikiem położenia wału... znalazłem gdzies opisy na obcojęzycznych stronach ze przy tym błędzie należy jgo sprawdzić. Jako nowy objaw zauważyłem ze silnik wpada w wibracje... ktoś przerabiał takie objawy??

Offline lukasek101

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 48
[Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2015, 21:38:11 »
Czujnik położenia wału daje podobny błąd, a czasem jak u mnie wcale. U mnie objawami czujnika było gaśnięcie i dławienie się po nagrzaniu silnika. Rozgrzany często nie chciał odpalić. Komputer po prostu nie widzi wtedy obrotów silnika i głupieje. Czujnik możesz sprawdzić podłączając go pod omomierz i podgrzewając albo suszarką, albo opalarką, ale wtedy musisz robić to ostrożnie. Jeżeli po podgrzaniu zaczną wskazania głupieć to czujnik do wymiany.

waw_snow

  • Gość
[Santa Fe SM] bład U0004 i odcinanie gazu podczas jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń 2015, 13:52:04 »
dzisiaj wymontowałem pedał gazu i już wiedziałem ze będzie problem ponieważ na znanym serwisie aukcyjnym nie znalazłem żadnego podobnego z wyglądu do Santa fe... po głębszych poszukiwaniach znalazłem identycznie wyglądający pedał do KIA Carens II na tym portalu i tu rodzi się pytanie czy też będzie pasować... poniżej link do fotek pedału wymontowanego z mojego Santa fe (automatyczna skrzynia biegów):
https://drive.google.com/folderview?id=0BwY9KJ2_Uy07X2hkYmg4WFNpX00&usp=sharing