Autor Wątek: [Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe  (Przeczytany 2101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

climton

  • Gość
[Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe
« dnia: 05 Styczeń 2015, 11:40:57 »
witam. pomocy potrzebuję. uszkodzeniu uległ w moim santku podnośnik szyby w drzwiach lewych przednich (od kierowcy). mianowicie popękały plastikowe mocowania szyb, jedno z nich puściło całkowicie, szyba z jednej strony opadła i podczas jej podnoszenia wygięty został cały mechanizm z prowadnicami podnośnika.
na pewnej stronie internetowej znalazłem taki mechanizm wraz z mocowaniami, jednak pochodzi on z angielskiej wersji santa fe. z tąd moje pytanie, czy ktoś z was miał podobny problem i czy w tym przypadku podnośnik z anglika będzie pasował?

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:03:40 »
hm. nie jestem pewien, ale chyba nie powinno być problemu. Drzwi przecież takie same... Tzn, mam na myśli drzwi kierowcy z kierownicą po lewej i drzwi pasażera od anglika ;) Znajdź może jakieś zdjęcie z angielskiej i nieangielskiej wersji i porównaj...

Offline dziki1971

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
[Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:07:17 »
Oczywiscie ze pasuje,a czym moze sie różnic

climton

  • Gość
[Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2015, 21:05:12 »
zdjęcia nie udało mi się znaleźć, ale mam wątpliwości czy na przykład w angielskiej wersji podnośnika szyb (jego obudowie)z przedniej lewej strony będą odpowiednie otwory na kable instalacji elektrycznej sterującej regulacją lusterek, centralnym zamkiem, no i czy klamka, która jest przykręcona do tej obudowy będzie idealnie w tym samym miejscu co w wersji europejskiej.  Jednak nie będę ryzykował i zakupię podnośnik z europejczyka, już w salonie hyundaia zamówiłem plastikowe mocowania szyb, koszt 25 zł za 2 szt. i 7-14 dni oczekiwania na te maluteńkie części- w Polsce nie ma, przylecą z Korei :shock:

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2015, 23:05:34 »
nie lepiej było z jakiegoś alledrogo albo innego "sklepu z częściami" wziąć od ręki?

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] podnośnik szyby santa fe
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń 2015, 22:58:01 »
Cytat: "climton"
w salonie hyundaia zamówiłem plastikowe mocowania szyb, koszt 25 zł za 2 szt. i 7-14 dni oczekiwania na te maluteńkie części- w Polsce nie ma, przylecą z Korei :shock:


W ASO niczego nigdy nie ma i wszystko z Korei przylatuje ;) Miałem tak np. z bagnetem oleju do D4EA... Tymczasem (dosłownie!) za ścianą - w sklepie specjalizującym się w koreańczykach i japońcach bagnet leżał na półce...