Autor Wątek: [Atos] Czujnik temperatury powietrza - gdzie założyć?  (Przeczytany 3478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vanitum

  • Gość
Czujnik temperatury powietrza - gdzie założyć?
« dnia: 07 Styczeń 2010, 10:16:25 »
Witam,

Ostatnimi czasy zapragnąłem mieć w Antosiu termometr (co prawda głównie z tego powodu że wyświetla aktualna godzinę, ale to inna historia) i niestety mam problem ze znalezieniem miejsca w którym mógłbym zamontować zewnętrzny czujnik temperatury tak, by nie okłamywał. Miałem już zamontowany w zderzaku pod przednią lewą lampą, ale niestety ciągnął ciepło od silnika i chłodnicy i pokazywał przy 10 stopniowym mrozie +14. Teraz przełożyłem go z drugiej strony i wykorzystując otwór kolo lampy wpuściłem go do prawego błotnika na sam dół. Teoretycznie ma tam dostęp do powietrza ale również okłamuje o 3-4 stopnie.
Czy macie jakiś inny pomysł na umieszczenie tego czujniczka?
Dla wyjaśnienia dodam, że temperaturę na zewnątrz ustalałem w oparciu o pomiary z innych samochodów - PT Cruiser ojca (termometr wbudowany fabrycznie) i informacje podawane przez CB.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:25:21 przez Brt »

IgoReCzeK

  • Gość
Czujnik temperatury powietrza - gdzie założyć?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2010, 11:02:00 »
Witam. Jeśli długość kabla nie stanowi problemu, to proponuję umieścić ów czujnik na grillu za jedną z poprzeczek. Taka lokalizacja zapewni w miarę wiarygodne pomiary temperatury, gdyż powietrze wpadające przez grill nie pozwoli na fluktuacje ciepłego powietrza z chłodnicy, poza tym sam czujnik nie będzie narażony bezpośrednio na pęd wpadanego powietrza, co zaniżało by wskazania termometru. Pozdrawiam Igor.

Waldi

  • Gość
Czujnik temperatury powietrza - gdzie założyć?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2010, 17:25:58 »
kolega mial tani teromoetr, podobnie jak moj tani zegarek samochodowy stopil sie w sloncu, wyswietlacz wylal sie.

a nie myslales zeby zalozyc czujke w nietypowym miejscu, kolo zawiasu przednich drzwi w wewnetrzej stronie masz zaslepki.

z przodu ped powietrza, z tylu rura wydechowa :) miedzy drzwiami cieplo z wnetrza samochodu

kup termometr laserowy, w 5 sekund okresli prawidlowa temperature :D okolo 400zl

Carexpert

  • Gość
Czujnik temperatury powietrza - gdzie założyć?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2010, 00:01:49 »
Fabryczne czujniki temperatury sa w przednich zderzakach wiec duzo przed chlodnicami ale tak zalozone by nie byly w ciagu powietrza. Tak maja zazwyczaj ze w zderzaku jest maly otwor w ktory sie go wklada ale na niego nie leci zadne powietrze z pedu.

Witek

  • Gość
Czujnik temperatury powietrza - gdzie założyć?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2010, 16:18:37 »
Mam zamontowany termometr i czujnik jest na zderzaku. Jeśli okłamuje to o ok. 0,5 stopnia :roll: .
Kłamie najbardziej we wnętrzu (czujnik jest na termometrze). :) Jest zamieszczony nad radioodtwarzaczem i ciepło generowane z tego radia powoduje, że temp. jest większa :) we wnętrzu.