Autor Wątek: hyundai 2,7 a gaz  (Przeczytany 3034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jurek62

  • Gość
hyundai 2,7 a gaz
« dnia: 06 Styczeń 2010, 17:18:54 »
Witam wszystkich mam pytanie czy hyundai 2,7 dobrze znosi instalację gazową,jakie macie średnie spalanie gazu,jaka instalacja była by najlepsza? .Za wszelkie informacje wielkie dzięki.

Papierek

  • Gość
hyundai 2,7 a gaz
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2010, 21:39:08 »
hej ja mam w gazie ale silnikiem 2,4L i jeszcze już dwa lata i nic się nie dzieje a spalane wychodzi w granicach 11L na 100km w cyklu mieszanym pozdrawiam

lovelypl

  • Gość
hyundai 2,7 a gaz
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń 2010, 23:09:42 »
Znosić, to znosi dobrze - ja niestety mam ostatnio spalanie koszmarne - po mieście mi ostatnio wyszło ponad 22 litry! Ale w poniedziałek jadę do gazownika, żeby zrobił gruntowne czyszczenie instalacji i regulację.
W trasie w wakacje mi wyszło koło 13 litrów, po mieście zanim się coś tam rozregulowało około 18 litrów.

IgoReCzeK

  • Gość
hyundai 2,7 a gaz
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2010, 01:10:35 »
Witam. Z uwagi na fakt, że posiadamy ten sam silnik (z nieco zmienioną mapa wtrysków na ECU), pozwolę się wypowiedzieć pozytywnie na rzecz instalacji gazowej. Może wydać się to dziwne, ale jeśli chodzi o producentów to mogę zaproponować STAG 300 i nowsze lub BRC. Ja co prawda mam mniej adaptowalny komputer niż wyżej wymienione (I.S.U. 06), ale mój profil zużycia LPG mówi sam za siebie. Należy jednak pamiętać, że zużycie LPG czy etyliny na krótkich odcinkach miejskich może sięgać poziomu 16-18l/100km i jest to związane bezpośrednio z masą samochodu i pojemnością silnika. Nie pamiętam o ile jest cięższe Santa Fe od Sonaty, ale myślę, że w 14l/100km LPG powinieneś się zmieścić bezproblemowo. Pozdrawiam Igor.
P.S.
W okresie zimowym instalacja sekwencyjna LPG wymaga przeprowadzenia drobnych korekt i wówczas spalanie nie jest tak drastycznie wyższe jak wspomina o tym kolega lovelypl. ;-)

avantimeod

  • Gość
hyundai 2,7 a gaz
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2010, 18:29:44 »
Cytat: "lovelypl"
Znosić, to znosi dobrze - ja niestety mam ostatnio spalanie koszmarne - po mieście mi ostatnio wyszło ponad 22 litry! Ale w poniedziałek jadę do gazownika, żeby zrobił gruntowne czyszczenie instalacji i regulację.
W trasie w wakacje mi wyszło koło 13 litrów, po mieście zanim się coś tam rozregulowało około 18 litrów.


witam,
a jakiej firmy posiadasz instalację gazowa??

lovelypl

  • Gość
hyundai 2,7 a gaz
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2010, 23:29:25 »
avantimeod, nie wiem :) jak kupiłem już była - wiem, że już na wtrysku, że robiona w Warszawie i komputer jest STAG 300.
W poniedziałek może się dokładnie dowiem u gazownika.