Autor Wątek: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne  (Przeczytany 57964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Styczeń 2015, 15:25:23 »
Andrzeju, gdy świecą się same dzienne to właśnie tak ma być, że żadne inne zewnętrzne światła pojazdu się nie świecą.
Rzecz w tym, że w i30 z 2012 roku (i 2013 pewnie też) po włączeniu pozycyjnych światła dzienne gasły. W i30 z najnowszej produkcji światła dzienne gasną dopiero po włączeniu świateł mijania (czyli mogą świecić razem z pozycyjnymi).

W gruncie rzeczy jednak mimo kilku nieporozumień w tym temacie jedno jest pewne i o tym mówiłem od samego początku - przy włączonych światłach mijania światła dzienne nie mogą i nie mają prawa się świecić.

WebTom

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Styczeń 2015, 12:51:25 »
Dokładnie, nie mogą i nie świecą, chodziło mi jedynie o pozycje. :) Ale z drugiej strony w nowych megane LEDy wcale nie przygasają po włączeniu mijania i jest to zrobione fabrycznie. Jak to przeszło homologacje to ja nie wiem. Chociaż widziałem też egzemplarze, w których światła przygasały. Ciekawe od czego to zależy, może w końcu poprawili.

Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Styczeń 2015, 13:48:38 »
Jeśli ledy dzienne nie są zintegrowane z lampą gdzie jest cały zestaw (krótkie, długie, kierunki) to nie muszą przygasać. Nic w tym nadzwyczajnego. Jeśli byłyby razem to kierunki byłyby slabowidoczne przy dość jasnym ledzie.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Styczeń 2015, 19:01:19 »
Ja dalej twierdzę ze DRL nie mogą świecić z mijania. Przepisy się nie zmieniły.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń 2015, 19:13:17 »
To zatrudnij się w policji, lap wszystkich, którym fabrycznie tak światła działają i wlepiaj mandaty. Zacznij od policji, bo oni jeżdżą Kia, gdzie właśnie tak świecą. OK?

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Styczeń 2015, 00:08:46 »
Po prostu się nie upieraj bo nie masz racji kolego. I nie spinaj się już. A jak już chcesz to udowodnij że dzienne świecą z mijania. W KIA Ceed napewno tego nie znajdziesz. Nigdzie nie znajdziesz.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Styczeń 2015, 08:39:24 »
Spinam się, bo okularów mi nie potrzeba. Jeżdżę w zaopatrzeniu całymi dniami i widzę. Ok, kijankom się przyglądnę, ale na pewno widziałem takie. Ale np w toyocie auris swiecą razem. I co? Będziesz wszystkim kazał iść to zmienić? Tak zrobił producent i już.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Styczeń 2015, 09:52:24 »
W Aurisie przygasają bo są w lampie zespolonej. Sam o tym napisałeś i to jest fakt. W niektórych Mercedesach (chyba E klasa) są DRL w zderzaku i również przygasają i służą jako pozycyjne. Moim zdaniem nie znajdziesz auta w którym DRL świecą pełną mocą razem z mijania (niezależnie czy DRL są w jednym kloszu z mijania czy nie). To co będziesz widział to zawsze będzie świecenie na pól gwizdka (czy nawet 30 procent mocy) czyli w formie homologowanych pozycyjnych. Dlaczego DRL nie mogą świecić razrm z mijania? Bo to są światła stworzone po to aby być bardzo dobrze widocznym za dnia, czyli świecą we wszystkich kierunkach i moc teź jest dosyć duża i barwa biała bardziej widoczna. Teraz wyobraź sobie co te światła powodowałyby w nocy. Owszem idzie takie coś spotkać ale to tylko tanie samoróbki źle zamontowane i bez modułu wyłączającego. Oślepia jak cholera a policja dowody zabiera.

WebTom

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Styczeń 2015, 16:05:54 »
Dałbym się pokroić, że coś takiego występowało w megane/fluence, a chyba i w scenicu. A nawet jak przygasały, to nadal zbyt słabo, bo po zmorku były denerwujące. Jednak temat dotyczył i30 i myślę, że wszystko już jasne.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Styczeń 2015, 17:14:20 »
Owszem. W Megane/Fluence światła dzienne przygasają i stają się pozycyjnymi. :) a rażą (takie sprawiają wrażenie) gdyż są dosyć niebieskie i kontrastują się z żółtym światłem mijania. Ale przyciemniają się na sto procent, wystarczy poszukać w internecie.

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Styczeń 2015, 17:32:05 »
Z tego co widzę, to niektórzy mylą typ świateł.
Są światła pozycyjne (te małe żaróweczki i z nimi mogą świecić DRL) - możliwe, że w starszych autach stosowano automatyczne wyłączanie DRL po włączeniu tych maleństw.
Światła mijania automatycznie powinny wyłączać światła DRL, no chyba że ma światła do jazdy dziennej mają homologację wówczas powinny nieznacznie przygasnąć ponieważ światła do jazdy dziennej w nocy mocno oślepiają (chociaż słabo oświetlają drogę - tak mają ledy).
To, że wydaje się wam, iż świecą tak samo, to jest tylko efekt placebo (wieczorem jest ciemniej i dochodzi do tego bliskość świateł mijania).
Na Allegro można również kupić dodatkowe DRL z homologacją na "postojowe", chociaż bardziej chodzi o to, że mogą świecić razem ze światłami mijania (po prostu odpowiednio przygasają).
Jak jest inaczej, to jest źle...
Sam mam i30-tkę z 2012 i na zimę włączam na stałe światła pozycyjne (w dzień razem z pozycyjnymi świecą również LED'y) - pozycyjne też sobie na LED'y zmieniłem i efekt jest fajny (dodatkowo z tyłu jestem lepiej widoczny).
Dorobiłem sobie czujnik zmierzchu i w nocy (jak i w tunelu) włączają mi się światła mijania, wówczas DRL'e są automatycznie wyłączane - i dobrze, bo w nocy moje DRL'e strasznie oślepiają.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty 2015, 13:58:41 »
Wracając jeszcze na chwilę do tematu. Pytałem się już w kilku ASO o możliwość przeprogramowania/modyfikacji sposobu działania lamp dziennych (tak aby wyłączały się one dopiero po włączeniu świateł mijania) i niestety wszyscy twierdzą, że nie da się tego w moim aucie zmienić. Czy ktoś wie jak się do tego można zabrać i jak można to samemu zmienić?
Z góry dzięki za rady :)
Pozdrawiam

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Automatyczne światła Led/mijania
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Sierpień 2015, 07:57:48 »
Witam,
Czy któryś z kolegów ma może w wyposażeniu przełącznik / manetkę włączania świateł z trybem Auto?
Mam wersję comfort, dokupiłem (dość okazyjnie) manetkę świateł z trybem Auto i nie wiem czemu, ale w trybie Auto cały czas świecą tylko mijania. W kostce jest jeden pin wolny i to mnie zastanawia czy brakuje przewodu (mało prawdopodobne) czy należy przepiąć któryś z przewodów, bądź zmostkować. Zna ktoś może temat?

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Sierpień 2015, 14:20:24 »
A czy masz czujnik światła?
To chyba naturalne, że tryb AUTO działa tylko z czujnikiem - jeśli wykryje "ciemność", to włącza światła mijania.
Ten tryb bez czujnika jest bezużyteczny.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Sierpień 2015, 21:04:51 »
Cytat: "flyman"
To chyba naturalne, że tryb AUTO działa tylko z czujnikiem - jeśli wykryje "ciemność", to włącza światła mijania.


A całością steruje BCM który musi obsługiwać funkcję AUTO.

[ Dodano: 2015-08-21, 21:01 ]
Na przykładzie Elantry MD 2013. Wszystkie podłączenia (kolory przewodów) manetki, BCM i czujnika są takie same jak w i30.

Wtyczka na Twoim zdjęciu to M01-L masz podłączony zielony przewód który idzie do BCM i który obsługuje funkcję AUTO.




Sprawdź czy z BCM z wtyczki M02-B wychodzą przewody w kolorze pin 10 biały, pin 11 niebieski, pin 12 brązowy jeśli wychodzą to znaczy że trzeba wymienić lub dołożyć odpowiedni czujnik na podszybiu.



Miejsce gdzie szukać BCM.