Autor Wątek: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne  (Przeczytany 57551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #105 dnia: 21 Październik 2018, 12:50:01 »
witam, i jak założyłeś czujnik i manetkę?? masz jakieś foto  z przebiegu ??

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #106 dnia: 21 Październik 2018, 16:18:37 »
A co potrzebujesz wiedzieć ?
To Ci napiszę co masz zrobić

Offline Michal_Kamilka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #107 dnia: 21 Październik 2018, 20:45:45 »
Witam
Pytanie zapewne kierowane do mnie.

Niestety przekładka jest umówiona na 27.10.2018 na godzinę 9.00. Zdjęć z przebiegu nie ma co robić i dodawać.

Wymiana czujnika, u mnie była trochę pracochłonna ze wzgl. na wyciągnięcie czujnika (tzn sam czujnik łatwo wyskakuje z zaczepów) u mnie problem był z przeciągnięciem przewodu w wewnątrz deski by mieć możliwość wyjęcia czujnika ok. 4 cm wyżej niż jego mocowanie.

Reszta będzie raczej prosta.
1. Akumulator - odłączenie
2. Air Bag
3. odkręcenie kierownicy
4. Zwijak
5. Wymiana manetki.

P.S. razem z wymianą manetki nastąpi wymiana kierownicy na skórzaną wraz z tempomatem.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #108 dnia: 21 Październik 2018, 22:20:13 »
tak z ciekawości pytałem, chciałem czujnik wyjąć u siebie ale nie mogłem chyba kable właśnie ograniczały go.. Raczej nie będę zmieniał tego u siebie.. zdecydowałem że sprzedam i30.. z silnika 1.4 i tak nie jestem zadowolony...
Bardzo podoba mi się większy brat i40 ale niestety ludzie narzekają na dpf... i nie wiem jak ta nowa skrzynia dct.. i chyba kupię seata leona st ft tdi dsg..albo peugeota 508 sw

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Listopad 2018, 16:38:31 »
W Elantrze AD 2016> natomiast światła led świecą się cały czas z światłami mijania drogowymi,oraz światłami przeciwmgielnymi.

Offline focusrite

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #110 dnia: 30 Styczeń 2019, 12:15:26 »
Cytat: "dario_79"
Więc tak: rozgryzłem temat po części, mianowicie, jak na załączonym obrazku: przewód, który trzyma czujnik na podszybiu to ten nad pedałem gazu, złapany jest do profilu metalowego. To ten gdzie widać niebieską naklejkę. Cieżko się dostać tam jakikolwiek narzędziem, a ręcznie ciężko zdjąć, ale wystarczy (po nitce do kłębka) sięgnąć wyżej ręką i poluźnić wiązkę, która jest wyżej "pozawijana" i Voilä - czujnik można poluźnić. Problem jeszcze w tym, że do czujnika dochodzi komplet przewodów, a przy BCM ich nie ma wpiętych. To kolejna zagadka.

Apropos zaznaczenia na zdjęciu wiązki - nie wiem czemu ale nie chce mi załadować zdjecia. Trzeba na logikę popatrzeć na foto. Myślę, że wiecej jak jednej naklejki niebieskiej na zdjęciu nie ma :)


Czy mozecie mi powiedziec, ktory to dokladnie kabel ? 1, 2 czy moze 3?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2019-01-31, 08:20 ]
Ok już sobie poradziłem. Jak ktoś się za to zabiera, to jest to przewód nr 1,

Offline patrykdylawerski

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #111 dnia: 19 Październik 2019, 09:56:22 »
Wymieniony czujnik oraz manetka i światełka działają. Jedno pytanie tylko, ponieważ czujnik który zakupiłem ma oznaczenie 97253-1YAD0 według specyfikacji obsługuje klime auto, czujnik który miałem obsługiwał klime auto dual. Czy zmiana czujnika na taki bez dual będzie miała wpływ na dwustrefowa klimatyzacje?

Offline mateusz0312

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Prime Сasual Dating - Living Women
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #112 dnia: 25 Maj 2020, 10:19:18 »
Witam zabieram się za dołożenie czujnika zmierzchu. Chciałbym się upewnić czy ten co znalazłem na allegro spasuje. https://allegro.pl/oferta/ix20-15r-czujnik-zmierzchu-sensor-97253-3s300-8885720549

Offline otosl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #113 dnia: 06 Wrzesień 2020, 13:24:38 »
Wymiana manetki plus czujnik wszystko działa czujnik 97253-3X000 manetka z kia końcówka nr:600

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #114 dnia: 09 Wrzesień 2020, 21:13:07 »
Witam ,a czy może ktoś też dokładał czujnik deszczu i może podpowiedzieć co trzeba

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Wrzesień 2020, 09:34:55 »
Wczoraj udało mi się założyć czujnik światła  i manetkę z obsługą świateł automatycznych i wszystko działa :D. Faktycznie czujnik wychodzi słabo, ale jakaś tam tolerancja jest. Mnie się udało odczepić jeden zaczep (górny) do kabla nr 1 ze zdjęcia kolegi @focusrite. Jest to zadanie dość karkołomne, ale przy odrobienie szczęścia i zdolności manualnych może się udać. Trzeba się tylko wygodnie ułożyć na pleckach pod kierownicą ;D
Z manetką więcej odkręcania, ale jednak jak po sznurku, szczególnie po obejrzeniu tego filmiku:

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #116 dnia: 14 Wrzesień 2020, 17:34:52 »
Kolego Łukasz ,może Ty mi pomożesz ,szukam opisu wtyczki w słupku kierowcy ponieważ chciałem podłączyć czujnik deszczu ,ale nie wiem od czego są te przewody wychodzące z deski rozdzielczej,ponieważ  częśc z nich mam wolnych

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #117 dnia: 15 Wrzesień 2020, 09:07:07 »
Kolego Łukasz ,może Ty mi pomożesz ,szukam opisu wtyczki w słupku kierowcy ponieważ chciałem podłączyć czujnik deszczu ,ale nie wiem od czego są te przewody wychodzące z deski rozdzielczej,ponieważ  częśc z nich mam wolnych
Chętnie bym pomógł, ale obecnie chyba nie ma już dostępu do systemu Hyundai, w którym były schematy.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #118 dnia: 16 Wrzesień 2020, 15:21:13 »
A myślałeś może o dołozeniu czujnika deszczu u siebie ?szukałem opisu tej kostki MR11 w słupku ale nie mogę znaleźć ,jak byś u siebie zakładał to mam nadzieję że podzielisz się jak to zrobić

Offline CoreI30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #119 dnia: 11 Kwiecień 2023, 21:49:11 »
Odgrzeję temat...
Chciałem się upewnić, czy też tak macie - pod dołożeniu manetki z funkcją auto i czujnika światła zmieniają się z ledów na mijania, ale z powrotem już nie. Instrukcja nic na ten temat nie mówi.