Autor Wątek: [Elantra XD] podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.  (Przeczytany 2709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolk44

  • Gość
podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.
« dnia: 06 Styczeń 2010, 16:10:50 »
Witam,
Jestem świeżym właścicielem Elentry CRDi z 2002 r. Mam pytanie odnośnie elektryki auta. Otóż nie działa mi podświetlenie sterowania lusterkami, trzech przycisków klimatyzacji, świateł awaryjnych, zapalniczki. Podejrzewam, że mogą to być bezpieczniki odpowiedzialne za w/w elementy. Jeśli nie, to czeka mnie demontaż, czy może mi ktoś podesłać opis bezpieczników jak i krótką instrukcję jak zdemontować panel klimatyzacji, radio, sterowanie lusterkami itd., aby nie uszkodzić tych elementów? Czy jeśli zainstaluje radio nieoryginalne, to antena będzie się także wysuwała automatycznie?
Karol
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:13:33 przez Brt »

Kaluzny15

  • Gość
podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2010, 17:05:30 »
Co do sterowania automatycznego lusterek to chyba nie jest ono podświetlone. Bo w drugiej elantrze xd po lifcie nie mam podświetlonego tego elementu.

karolk44

  • Gość
podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2010, 09:40:50 »
A jak wygląda sytuacja z podświetleniem przycisku świateł awaryjnych, regulacji wysokości reflektorów jak i świateł przeciwmgielnych?

Kaluzny15

  • Gość
podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2010, 12:05:28 »
Mój ojciec ma Elantre XD po lifcie i ona ma troche inną deske rozdzielczą więc może się troche różnić od twojego modelu. Co do świateł awaryjnych jest podświetlenie oraz także jest podświetlona regulacja reflektorów. Co do światła przeciwmgielnego tylniego jest podświetlenie. Przeciwmgielne rzednie włącza się je przy dzwigni do włączania kierunków więc nie jest ono podświetlone. Ale tak jak piszę kokpit elantry xd przed i po lifcie się trochę różni wyglądem, głównie są zmieniony kształt nawiewów oraz rozmieszczeniem bądz wyglad niektórych przęłączeników lub przycisków.

karolk44

  • Gość
podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2010, 12:10:33 »
Dziękuję za odpowiedź, czeka mnie mała rozbiórka mojego auta. :)

karolk44

  • Gość
podświetlenie przycisków klimatyzacji, tylnej szyby itp.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2010, 10:11:38 »
Niestety nie udało mi się zdemontować nawiewu regulacji nawiewu. Znalazłem tylko dwa wkręty po popielniczką. Cały element plastikowy musi być mocowany także na górze. Czy może mi ktoś powiedzieć jak mam się do tego zabrać. Muszę także wyjąć przycisk od świateł awaryjnych, regulacji wysokości reflektorów jak i zdemontować niedziałające radio. Nie chcę czegoś urwać lub zepsuć. Proszę o pomoc.
Karol