Autor Wątek: [ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał  (Przeczytany 7872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malarz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« dnia: 04 Styczeń 2015, 11:50:48 »
Witam,

będę uderzał do serwisu ale najpierw chciałem tutaj zasięgnąć języka. Może ktoś zna ten problem.

Zdarzyło to na autostradzie. Przed bramka go wyłączyłem i potem już nie zadziałął "set". Kontrolka tempomatu sie świeciła prędkość >100. Popstrykałem kilka razy wł/wył, - i + (podzcas jazdy) ale nic nie dało.
Trochę sie zjeżyłem ale w tym samochodzie już mnie niewiele może zakoczyć. Po jakim czasie spróbowłem jeszcze raz i zadziałął.
Kilka dni później to samo tylko po wyjeździe z parkingu. Też kontrolka sie pali ale "set" i inne przyciski nie.
Zadziałał ponownie po redukcji na 5 i powrocie na 6 ale może to zbieg okoliczności.

Czy może mieć wplyw na działanie tempomatu to że często (prawie zawsze) przy rozpedzaniu sie z 4 wrzucam od razu na 6 (pomijam 5)?

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2015, 19:59:04 »
czasami i mi się to zdarzy .. ale mam na to sposób.. .  jak mi się nie chce za SETować tempomat wystarczy że musnę lekko pedał hamulca. Słyszałem że są to oznaki kłopotu z sławetnym czujnikiem hamulca.. Teraz będę miał przegląd to to zgłoszę..

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2015, 10:19:31 »
Działanie tempomatu jest zależne od wyłącznika świateł stopu i położenia pedału sprzęgła. U mnie też czasami to szwankuje, ale nie jest to powód do płaczu. Widocznie któryś z czujników (włączników) czasami zawodzi.

Offline muzykfan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2015, 18:55:02 »
Witam! Jestem właścicielem ix35 który od początku ma problemy z tempomatem opisane wcześniej przez kolegę... tzn jednego ranka nie udaje się ustawić SET, innego dnia udaje się to od razu.
zauważyłem że pomaga przyciskanie "CANCEL" ale jak wcześniej pisałem czasem działa po skasowaniu od razu a czasem po naciśnięciu 20 razy a czasem 100 razy (jadąc trasę to się da zrobić:)
Proszę o opinie innych dotkniętych tą przypadłością właścicieli ixa
Pozdrawiam

Offline malarz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2015, 19:34:42 »
moja "usterka" minęła po wizycie w serwisie.
Zasugerowałęm czujnik hamulca. Nie wiem co zrobili ale tempomat działa bez zarzutu

Dzióbel

  • Gość
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Październik 2015, 20:10:16 »
Aby tempomat działał, to po ruszeniu musimy użyć chociaż raz hamulca, lekko nacisnąć aby zadziałał czujnik.
Jeśli to robicie, a tempomat wciąż nie działa, to do wymiany czujnik :)

Offline muzykfan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2015, 07:37:41 »
Dzięki, dziś postaram się wymienić ten czujnik...
Pozdrawiam

Offline siwy113

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[ix35 EL] Tempomat (set) nie zadziałał
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marzec 2020, 12:24:45 »
Witam odświeżę temat tempomat nie działa a, światła stopu działają czy mimo to czujnik hamulca może być do wymiany? Pozdrawiam.