Autor Wątek: [i30 FD] Pompka spryskiwaczy  (Przeczytany 18815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmajkel91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i30 FD] Pompka spryskiwaczy
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marzec 2018, 10:16:29 »
Podepnę się pod temat.
Ja mam taki dziwny problem : na postoju oraz jadąc , tak do prędkości 80km/h spryskiwacze działają poprawnie. Gdy tylko prędkość samochodu mam około 90km/h ,to nie chcą dobrze spryskiwać i bardziej wygląda jakby pluły na tą szybę. Miał ktoś podobny problem ,albo wie jak ten rozwiązać?

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30 FD] Pompka spryskiwaczy
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marzec 2018, 12:37:48 »
Zimą płyn do spryskiwaczy lubi zgęstnieć... więc zimą czasem tak jest.

Offline Piotrek9308

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i30 FD] Pompka spryskiwaczy
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Listopad 2018, 19:30:56 »
A ja mam jeszcze inny problem. Założyłem nową pompkę bo stara była spalona. Przez jakiś czas wszystko było dobrze. Po około 2 tygodniach jak psikam na przednią szybę leci też na tylną. Wydaje mi się że ciśnienie tez mniejsze ale wiadomo ucieka na tył. Jak psikam na tył to w ogóle nie leci...
Ktoś ma jakieś pomysły

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[i30 FD] Pompka spryskiwaczy
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Grudzień 2018, 10:24:44 »
Witam wszystkich, sorki za wcisnięcie się w temat ale mam również problem z pompka spryskiwaczy. Pompka pracuje ale nie podaje plynu. Gdy rozłacze przewody do sprysków i dmuchnę to słyczę bulgotanie gdy wlacze znowu pompkę to czasem plyn poleci z wężyka prz kilka sek, i stop.  jak myslicie wina pompki czy siedzi jakiś syf ??

Offline grzes216

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i30 FD] Pompka spryskiwaczy
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Styczeń 2020, 09:57:23 »
Znalazłeś rozwiązanie problemu? U mnie po włożeniu nowej pompki też zamiast przód to psika najpierw na tył poźniej dopiero tak biednie na przód.

Cytat: "Piotrek9308"
A ja mam jeszcze inny problem. Założyłem nową pompkę bo stara była spalona. Przez jakiś czas wszystko było dobrze. Po około 2 tygodniach jak psikam na przednią szybę leci też na tylną. Wydaje mi się że ciśnienie tez mniejsze ale wiadomo ucieka na tył. Jak psikam na tył to w ogóle nie leci...
Ktoś ma jakieś pomysły

Offline jdk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i30 FD] Pompka spryskiwaczy
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Maj 2020, 15:34:38 »
Mam ciekawy problem z pompką spryskiwaczy. Po wymianie na nową (stara padła całkowicie) - obojętne co chcę spryskać zawsze leci tylko na tył. Stwierdziłem ,że albo nie jest całkiem dobra albo różnica w numerze, a że zależało mi bardziej na spriskiwaniu szyby przedniej -zamieniłem wężyki na pompie i teraz ciekawostka jak chcę na przód to pryska tył i odwrotnie jak na tył to leci z przodu (z tym, że na przód dużo słabiej niż powinno). Jeszcze pomyślałem, że coś się odetkało i zamieniłem wężyki ponownie - i teraz jak na początku leci tylko na tył bez względu co nacisnę.
Wie ktoś może dlaczego?