Autor Wątek: [Atos] Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.  (Przeczytany 3598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rycho_nh

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« dnia: 02 Styczeń 2010, 13:48:54 »
Problem może błahy,ale mam kłopot z wymianą żarówki podświetlającą tablicę rejestracyjną.Po odkręceniu dwóch wkrętów lampkę odciągam na kilka centymetrów (bardzo krótkie przewody) i co dalej ? jak dostać się do żaróweczki ? nie chcę czegoś uszkodzić.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:26:10 przez Brt »

jergar

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2010, 07:12:35 »
Cześć, nie odkręcaj lampki tylko zdejmij tapicerkę tylnej klapy wtedy jest dobry dostęp do żarówek. pozdrrawiam :lol:

Waldi

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2010, 09:58:32 »
jergar, ma rację, na tylnej klapie wewnątrz masz tapicerkę, ściągasz ją i od razu zobaczysz gniazda żarówek. Przekręć i pociągnij żeby wyjąć. Przygotuj plasterki, bo pokaleczysz się o blachy kiedy będziesz manewrował koło silniczka wycieraczki.

czemu czytając wcześniej tego posta myślałem ze chodzi o podświetlenie zegarów?

do tylnych ablicy rejestracyjnej podchodziłem 4 razy rok temu w zimie

1. odkręciłem klosz, próbowałem wyciągnąć żarówkę, poddałem się z powodu zimna
2. znowu próbowałem wyciągnąć żarówkę, rozpracować system mocowania z zewnątrz, poddałem się kedy palce nie chciały się zginać
3. natchnęło mnie że może gdyby zdjąć to coś z tyłu... no i gicio, tylko żarówki dalej nie świeciły
4. wizyta w aso, przetarty kabelek

Witek

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2010, 12:30:14 »
Dostęp do żarówek, o których mowa jest banalnie proste. Odkręca się śrubeczki i już jest żarówka... czyżby były jakieś różnice w mocowaniu w Atosie Prime, a Atosie??

jergar

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2010, 12:41:25 »
Witam. Ale ja jak odkręciłem śrubki tez miałem słaby dostęp do żaróweczek kłopot z ich przekręceniem i ich wysunięciem. Gdy zdjąłem klapę (pokrywe tapicerska) dostęp jest o niebo lepszy kabelki stają się dłuższe po prostu lepszy dostęp, tyle mogę stwierdzić z mojego doświadczenia, a okazało się że były kabelki załamane w gumie miedzy klapą a karoserią i była przerwa.

Witek

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2010, 12:43:15 »
Przyznam się, że wymiana jednej (tylko jedna do tej pory żaróweczka się przepaliła - przez 11 lat) żaróweczki zajęła mi dosłownie z 10 minut. Ciasno było ale i odkręcenie i włożenie zajęło mi chwilkę. Może mam "cienkie" palce ;)

jergar

  • Gość
Żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2010, 12:53:09 »
Jak widać każdy sposób jest dobry , wszystko zależy od sytuacji, miejsca i predyspozycji a ja mam paluchy, ale to mało ważne. Pozdrawiam z Nowym 2010 rokiem i Życze wszystkiego naj... no i bez awaryjności naszych Hultajów i innych autek. <hahaha>