Autor Wątek: [i10 PA] [i10PA] Problem z radiem - odbiera tylko jedną stację  (Przeczytany 3272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pirek

  • Gość
[i10PA] Problem z radiem - odbiera tylko jedną stację
« dnia: 24 Grudzień 2014, 09:53:11 »
Witam,
P
osiadam Hyundai i10 2010r z fabryczym radiem. Mam taki problem: radio odbiera tylko jedną falę, pozostałych w ogóle nie odbiera, przewód antenowy jest dobry, bo gdy go odłączę od radia, to fali tej jednej w ogóle nie ma. Czy to radio posiada jakiś wzmacniacz antenowy? Czy mogę zastosować jaki  zewnętrzny? Co może być przyczyną odbioru tylko jednej stacji?

Z okazji świąt, duuużo czerwonego. Orty, inty. tekla

[ Dodano: 2016-02-06, 11:34 ]
witam
czy ktoś mi pomoże???
czy to wina radia??
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:12:03 przez Brt »

marcinkk

  • Gość
[i10PA] Problem z radiem - odbiera tylko jedną stację
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2017, 21:34:56 »
Wiem, że temat stary i może Autor nie będzie zainteresowany odpowiedzią, ale pewnie nie tylko On i ja trafiliśmy na "bardzo słabej jakości radio".

Przeszukałem trochę sieci z pomocą google i doszukałem się, że pomaga co nieco aktualizacja oprogramowania w radio. Robi się to używając odpowiedniego CD ... serwisy dawały je kiedyś klientom, ale później przestały. Nie trafiłem na iso w sieci ... może jednak ktoś ma?

A co do samej treści pytania: Rozwiązaniem częściowym, powiedzmy, że u mnie zadowalającym, jest wymiana anteny na dłuższą. Kupiłem przez znany serwis aukcyjny taką antenkę 56cm, wymieniłem tą oryginalną i pomogło :) Aczkolwiek gdybym miał więcej zacięcia do majsterkowania w aucie, to pokombinowałbym z jakimś wzmacniaczem.

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
[i10PA] Problem z radiem - odbiera tylko jedną stację
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2017, 13:22:10 »
Najlepiej wstawić antene z wzmacniaczem. Oby tylko nie najtańszą.