Forum > Pony / Excel

Sprawdzenie i naprawa nagrzewnicy. Problem Pomocy!!!

(1/2) > >>

misiek8989:
Witam. W moim Pony tegorocznej zimy coś się popsuło.... Silnik jest rozgrzany temperatura jest ok a z nawiewu wieje dosłownie ledwo ledwo ciepłe powietrze... u kumpla w 1.3 wieje jak z farelki aż miło ręce przyłożyć.... Poczytałem troszke i muszę zajrzeć do nagrzewnicy. Czy może któryś z forumowiczy miał podobny problem w tym modelu ?? Czekam na jakieś porady.... bo nie wiem jak się do tego zabrać ...

pioter2647:
a może problem tkwi w termostacie?
koledzy którzy lepiej kumają temat może coś więcej podpowiedzą?

IgoReCzeK:
Witam. Termostat na pewno jest do sprawdzenia, jak również drożność samej nagrzewnicy. Może się okazać, że pod wpływem lat pozatykało się część kanałów, przez co jej sprawność spadnie i przy mroźnych pogodach samochód będzie niedogrzany. Po sprawdzeniu tych elementów odezwij się ponownie, wówczas będziemy zastanawiać się nad ewentualnymi dalszymi przyczynami takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam Igor.

szczuraz:
Nagrzewnica mogła też załapać powietrze . Najprostszy sposób to poluzowanie górnego węża przy rozgrzanym silniku i delikatne odchylanie go ( byle z głową bo woda gorąca :mrgreen: ) Jak będzie syczało i za chwilę zacznie pojawiać się płyn to znaczy że to to . Jeżeli nie to patrz post wyżej .


EDIT //
Jeżeli w tak zwanym międzyczasie wymieniałeś płyn w układzie chłodzenia to na 90% chodzi o zapowietrzenie .

misiek8989:
szczuraz, Dzisiaj rozebrałem ten wentylator... I co się okazało było tam sporo liści... nie wiem jakim cudem. Wyczyściłem to i gąbki odkurzyłem przy nawiewach i jest poprawa... ale wraz to nie to... Dodam że dzisiaj założyłem zasłonę miedzy grillem a chłodnicą, zasłona to boczek od obudowy kompa PC :D 8-) w końcu informatykiem jestem :D Zalewałem Poniacza płynem w tamtym roku i ubytków nie ma... obieg raczej jest bo wskazówka temperatury zachowuje się normalnie tak samo odkąd go mam... w lecie przy 30 stopniach podczas jazdy jest na 35% wskaźnika lato postój np. w korku to wskaźnik dochodzi do 60% i włączam wentylator chłodnicy mam zrobione na krótko... Moze w tym jest problem? Na allegro oglądałem nagrzewnice kompletne to były tam takie małe chłodnice.... U mnie nic takiego nie zauważyłem. No i problem jest dalej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej