Autor Wątek: Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej  (Przeczytany 3394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jurek15

  • Gość
Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej
« dnia: 01 Styczeń 2010, 14:21:21 »
Witam,
posiadam Hyundai Santa Fe 2.0 crdi z 2003 roku. Miałem problem z odpalaniem samochodu rano i zauważyłem wyciek z pompy, na jednej z głowic. Od razu jeszcze dodam, że z drugą głowicą jest tak samo. Uszczelniłem nowymi uszczelkami , silnik odpala bez problemu. Ale rano gdy się go odpala cieknie, później w ciągu dnia nie ma takiego problemu. Po jeździe nie widać żadnych wycieków.
Jaka może być przyczyna tych wycieków?
Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś wie coś na ten temat.

Pozdrawiam :-)

jacekwit

  • Gość
Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2010, 21:32:10 »
Witam,
mam podobny problem czyli wyciek z pompy wtryskowej. Jurek15,gdzie mozna kupic te uszczelki i czy jest problem z wymiana.
Z gory dziekuje.

fooxtom

  • Gość
Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń 2010, 23:32:31 »
Witam. Niedawno miałem podobny problem.
Profesjonalny warsztat bierze za wymianę uszczelek (zakładając że pompa Boscha) 450 zł (przynajmniej taką cenę mi podali - tylko termin realizacji zbyt długi :arrow: luty 2010). Znajomy mechanik rozebrał i wymienił komplet uszczelek (koszt ok 300 zł za materiały). Po wymianie żadnego wycieku nie zauważyłem, a i wskaźnik paliwa "wolniej" opada.

Do Jurek15 - może żle dobrane uszczelki są przyczyną problemu że ciągle coś cieknie. Problem prawdopodobnie będzie się nasilał (tak jak u mnie, najpierw wycieki zdarzały się sporadycznie, a potem to już niemal reguła, że po nocy pod samochodem pojawiała się niewielka tłusta plama oleju napędowego)

jacekwit

  • Gość
Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2010, 15:53:41 »
Witam.
Dzwonilem do warsztatu w Bialymstoku i facet mi powiedzial ,abym przywiozl pompe.Mam pytanie czy latwo ja wymontowac?
z gory dziekuje

jurek15

  • Gość
Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2010, 20:30:25 »
Cytat: "jacekwit"
Witam,
mam podobny problem czyli wyciek z pompy wtryskowej. Jurek15,gdzie mozna kupic te uszczelki i czy jest problem z wymiana.
Z gory dziekuje.


Ja kupiłem uszczelki w sklepie z częściami -posiadający katalog części BOSHA. Trzeba znać numer pompy (numer jest umieszczony na górnej części pompy). Pompa BOSH ma 3glowice ,mnie ciekło z 2 górnych i nie ma problemu z wymianą.Jeżeli cieknie z dolnej prawdopodobnie trzeba wymontować pompę.Za komplet oryginalnych uszczelek BOSH(do jednej głowicy) zapłaciłem około 30 złotych.

gordonek

  • Gość
Hyundai Santa Fe, Wyciek z pompy wtryskowej
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2010, 20:46:27 »
Witajcie,
ja za uszczelnienie pompy zapłaciłem 250zł w zakładzie specjalizującym się w dieslach. Ile uszczelek i jakie wymieniali - nie wiem. Ważne - nie cieknie:))
Przy okazji powiedzieli mi, że watro wymienić pierścień i wałek tej pompy - koszt części w granicach 300zł - ale tego teraz nie robiłem. Podobno można to zrobić bez całkowitego demontażu pompy.
Mam wrażenie, że po uszczelnieniu pompy auto lepiej zapala na zimnym silniku.
Pozdrawiam,