Autor Wątek: Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu  (Przeczytany 4157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robson

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« dnia: 01 Styczeń 2010, 03:39:02 »
Witam jak wyżej mój hultaj strasznie szarpie kiedy go po raz pierwszy odpalę. Na wolnych obrotach silnik pracuje jak by miał zamiar zaraz zgasnąć, a jak ruszam albo przyspieszam to zachowuje się jak by miał mało paliwa. Ale jak zgaszę silnik i odpalę go jeszcze raz to obroty są równe, samochód przyspiesza normalnie i wszystko jest ok. I tutaj nasuwa się moje pytanie co może być nie tak. Dodam ze drugie odpalenie może być na ciepłym jak i na zimnym silniku, a skutek jest taki sam. Z góry dziękuję za pomoc.

e-gen

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Styczeń 2010, 03:46:45 »
prawdopodobnie ma słabą iskrę na garach - w jakim stanie są świece / kopułka?

świeci się CE?

skali1991

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Styczeń 2010, 18:06:57 »
Witam
Miałem to samo co w temacie. Ostatnio szykował mi sie 150- kilometrowy wyjazd, a mój Hultay palił ok. 12l/ km i falowały mi obroty po pierwszym odpaleniu, co już wczesniej wspomniałem. Chciałem się podpiąć do kompa u mechanika le nie mial odpowiedniego oprogramowania do mojego samochodu.
Więc zacząłem się sam nim bawić, odkręciłem kopułke wyczyściłem wszystkie węgliki w niej, czyściłem świece zapłonowe, sprawdzałem wtryski, dałem nowy przewód od cewki zapłonowej do aparatu zapłonowego. I jakimś cudem Hultay zaczął palić ok 7 litrów / 100km i ustały mu falowania obrotów ;O
Jedyne co zostało to falowania obrotów na gorącym silniku ale o to podejrzewam przepływke..

Poczyść wszystko to co możesz i jesteś w stanie w rammach wyposażenia warsztatu i wiedzy.
Pozdrawiam ;-)

robson

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2010, 14:25:58 »
No więc CE się nie świeci, wyczyściłem kopułke, założyłem inne świece wprawdzie używane od mazdy 323 ale wartość cieplna była ok a problem nie ustał :-/

Ciastol

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2010, 01:18:04 »
U mnie to normalne że muszę go dwa razy odpalać :D

Carexpert

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2010, 02:18:08 »
Ja bym sprawdzil pompe paliwa. Z opisu wyglada to na odplywania paliwa do zbiornika przez co przy pierwszym odpaleniu powoduje ze ma za malo tego paliwa lub za male cisnienie. A probowales przekrecic kilka razy zaplon by pompa podpompowala i wtedy odpalic?
Jak bedzie zmiana to pompa.

maspex

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2010, 10:00:10 »
Skali trzeba bylo wyblyskac bledy samemu,sam tego nie robilem,ale na forum sa opisy lacznie z opisem kodow,na necie tez sa.

psy si tec

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2010, 10:44:08 »
ja tez to mialem i wymienilem: filtr powietrza i paliwa,swiece i kable wn: koniec problemu

skali1991

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2010, 18:39:05 »
maspex, szukałem już i nic ;/
Samemu nigdy tego nie robiłem, jak coś to tylko na profesjonalnym urządzeniu..
Chciałem podłączyć się pod samą linie K i L ale mechanik nie miał uniwersalnego oprogramowania do Hyunday`a :-/

robson

  • Gość
Szarpanie silnika po pierwszym odpaleniu
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2010, 20:37:44 »
Jednak pompa :-/ . Trzeba ją wymienić czy wystarczy wyczyścić?