Autor Wątek: Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(  (Przeczytany 3406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mativkus

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« dnia: 30 Grudzień 2009, 22:32:26 »
Jw gdy hultaj juz jest ciepły podejrzewam ze ma normalna temp bo mi wskaznik niedziała lezy wskazówka w takiej samej pozycji gdy auto jest zimnne a raczej działa gdy np stoje w korku to mi sie temperatura dzwiga i niewiem czego to moze byc przyczyna :evil: ale wracajac do tej kontrolki oleju to gdy auto stoi na luzie lub sie toczy na minimalnych obrotach a jest cieple to mi mruga ta kontrolka i tak jakby na nizsze obroty wchodził niz powinny byc na luzie ale tak minimalnie i troszke drrzy auto, a jak dodam gazu i ma wysze obroty to poprostu gasnie kontolka i wszystko jest ok <co?> dodam ze olej jest okey i nic nieubyło odkad wymieniłem :lol: niewiem czego to moze byc przyczyna :-x moze ktos wie co jest tego przyczyna albo miał ktos taka przypadłosc?? Pozdrawiam :)

mirek79

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2009, 23:03:16 »
co do temperatury:jak odpalisz autko to po paru minutach sprawdz:górny wąż od chłodnicy powinien być "mocno" ciepły a ten na dole zimny jeżeli mają podobną temperature to masz walnięty termostat po prostu nie trzyma ciepłego płynu i auto potrzebuje dużo czasu aby silnik złapał temperature.Co do kontrolki to silnik niestety potrzebuje remontu,szlif wału itp.

Mativkus

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2009, 12:02:50 »
Hmmm... Z tym termostatem sprawdze dzisiaj jeszcze.. zastanawia mnie ile taki remont bedzie kosztował??

mirek79

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2009, 14:04:58 »
Jakwypowiedzą sie koledzy którzy remontowali swoje silniki to będziesz dokładnie wiedział,ale tysiak nie starczy :cry:

Mativkus

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2009, 14:48:30 »
:cry: no to mam lipe jak narazie z tym remontem ;/ bo nie mam kasy, ale dziwi mnie to ze tak silnik chodzi idealnie nic go niemuli i dobrze smiga i nic niestuka niechodzi głosno osmiele sie powiedziec ze silnik lepiej chodzi niż w oplu astrze 1.4 rok po remoncie ;/ a jesli chodzi o temp to sprawdzałem górny waż jest cieplejszy od dolnego.. wydaje mi sie ze czujnik temp to bedzie..

wlad

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień 2009, 15:26:23 »
zanim zrobisz remont sprawdż na wszelki wypadek czujnik ciśnienia oleju.kiedys podobną sytuacje miałem w skodzie-z początku mrugał na wolnych obrotach, zaś póżniej także podczas jazdy.wymiana czujnika załatwiła sprawę.

Mativkus

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Grudzień 2009, 17:30:35 »
Wlad to wezne pod uwage twoja sugestie i bede sprawdzał w tym kierunku i wydaje mi sie bardziej prawdopodobna chyba bo hultaj niedaje oznak ze jest na wykonczeniu bo ładnie chodzi. Dzieki :-P

Złośnik

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Grudzień 2009, 19:19:55 »
W pierwszej kolejności sprawdź czujnik temperatury i czujnik ciśnienia oleju.
Skoro poziom masz OK, silnik chodzi głównie dobrze, nie dostałod Ciebei po dupie w formie jazdy na bezoleju lub przegrzewaniu...
Jakby się zacierał to ja rozumiem wdawać w tok myślenia remont i naprawy poważniejsze.
Miałem podobny problem jak poleciał mi czujnik temp. w lantrze, kiepsko było jak się rozgrzał,a le na Boga nikt mi nie proponował od razu wymiany silnika...

Mativkus

  • Gość
Dziwna przypadłość z kontrolka cisnienia oleju :(
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Styczeń 2010, 11:46:49 »
okey posprawdzam :lol: hultaj raczej jest zadbany i dopieszczany wszystko spradzane jest w koncu to jest moje oczko w głowie a po dupie odemnie niedostawał bo zal mi jest go ;p mam nadzieje ze jeszcze długo mi posłuzy no niestac mnie narazie na inne :-P dzieki za pomos jak bede miał okazje to sprawdze i napisze czy pomogło Pozdro