Forum > i20

[i20 PB] Wirtualna gwarancja 5 lat z pakietem 5-5-5

(1/2) > >>

ziutek:
Ostatnio nie pisałem w temacie, bo sprzedałem moją i20-stkę. Kupił dobry znajomy, pewny samochód, dobra cena, wszyscy zadowoleni. Poleciłem mu ASO w Busku ze względu na dobre ceny i przyzwoitą obsługę jak na standard polski. Wszystko było cacy do momentu jak coś mu padło przy tylnym hamulcu (jakiś tłoczek). Po wizycie w ASO najpierw w Kielcach a później w Busku wszyscy twierdzą, że samochód jest już po gwarancji 36 miesięcznej. Samochód kupowałem rocznik 2011 z gwarancją 5 letnią z pakietem 5-5-5. Myślałem, że chodzi o jakieś wykluczenia z gwarancji, ale nie. Po wpisaniu VIN do systemu wychodzi, że samochód ma gwarancje 36 miesięcy, która skończyła się we wrześniu tego roku.
Idę dziś do nich to wyjaśnić, bo pomimo, że nie jestem już właścicielem tego samochodu, to czuję się oszukany.

P.S.
Ujeżdżam obecnie skodę Fabię kombi rocznik 2014 w wersji ambition plus - w porównaniu do i20 to samochód bajka - inna liga za podobne pieniądze.

Takie homeryckie porównania na bok. Warn z tego tytułu. tekla
Dodane: A z tytułu opisu tematu drugi warn.

Kudłaty_1975:
Zgadza się. Sprzedawali samochody w roczniku 2011 z 3 i 5 letnią gwarancją. Dowiedziałem się o tym z postu „Sprzęgło w i20 po 20k km” założonego przez StarLary. Jego samochód też z rocznika 2011. Przyznam, że było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Osobiście udałem się do ASO, aby potwierdzić, czy mój jest objęty tą 5 letnią gwarancją. Na moje szczęście jest. Samochód wyprodukowany w czerwcu 2011 zakupiony we wrześniu 2011. Przypuszczam, że w kwestii 3 lub 5 letniej gwarancji decydującym czynnikiem jest data produkcji samochodu, a nie faktyczna data jego zakupu.

ziutek, Twój (aktualnie już nie Twój), w którym miesiącu był wyprodukowany?
Tak z czystej ciekawości pytam. No i doskonale rozumiem Twoje oburzenie, którego nie da się określić bardziej obrazowo i dosadnie, jak to uczyniłeś.

ziutek:
Sprawa została wyjaśniona. Okazało się, że na I rzut oka gwarancja była 36 miesięcy - tak podawał informację formularz z HMP (Hyundai Motor Poland), dopiero po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że znalazła się gwarancja 5 -letnia na formularzu HMC (Hyundai Motor Corporation). Nie zmienia to faktu, że w Kielcach nadal widzą gwarancję 3 letnią, Busko uznało 5 lat i naprawa będzie w ramach gwarancji. Po raz kolejny udało się załatwić pozytywnie w ASO Busko sprawę gwarancyjną (koledze uznali w i30 rdzewiejące drzwi na rancie jako perforację) i serwis ten jako jeden z nielicznych jest chlubnym wyjątkiem na tle całego tworu HMP i ich serwisów.

Jacaw:
To chyba masz podobnie jak ja. Mam kartę gwarancyjną, gdzie jest wpisane 5-5-5, natomiast jak ostatnio byłem na przeglądzie to mi mówią, że ma 3 letnią. Ale skserowali sobie moją książkę gwarancyjną i dalszych problemów nie robili. Mieli też to wyjaśniać, ale w sumie potem się tym za bardzo już nie interesowałem, jednak przy 4 przeglądzie muszę o to ich zahaczyć.

Kam-mil:
A macie "hindusa" (początek VIN to MAL) czy "turasa"( VIN zacyzna się od NLH)? Może mnie pamięć już nieco mylić, ale pierwsze i20 na nasz rynek trafiały z Indii i one miały 3 lata gwarancji. Potem uruchomili produkcję w Turcji i na te dawali 5 lat gwarancji. Jak kupowałem w 2010 to chyba 3 drzwiowe były z Indii a 5-drzwiowe z Turcji. Ale potem to się mogło zmienić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej