Autor Wątek: Płukanka silnika  (Przeczytany 2599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzafik

  • Gość
Płukanka silnika
« dnia: 29 Grudzień 2009, 10:32:52 »
Witam. Co myślicie o płukance silnika LIQUI MOLY? Warto kombinować?
http://allegro.pl/item834015509_liqui_moly_rewelacja_plukanka_do_silnika.html

mihu_24

  • Gość
Płukanka silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2009, 10:36:55 »
Zastanawiam się nad zastosowaniem takiego środka przed następną wymianą oleju w mojej Lantrze(210 kkm).Na pewno taka operacja nie zaszkodzi i nie ma tu nic z kombinowania ;-) wlewasz,spuszczasz,nalewasz i jeżdzisz :-P

dzafik

  • Gość
Płukanka silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2009, 10:46:49 »
Tzw mity o rozszczelnianiu silnika. Ale z tego co zauważyłem dużo ludzi tego używa. Więc może warto spróbować.

mihu_24

  • Gość
Płukanka silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2009, 10:48:15 »
Cytat: "dzafik"
Tzw mity o rozszczelnianiu silnika. Ale z tego co zauważyłem dużo ludzi tego używa. Więc może warto spróbować.


To tak samo jak z tym ,że Hyundai się sypie - paru ćwoków coś powie i reszta w to święcie wierzy.

wtom

  • Gość
Płukanka silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień 2009, 10:57:28 »
ja używam tej płukanki LM, jest ok. usuwa szlam i silnik w środku błyszczy :-P (a szczególnie diesel). poza tym ma właściwości odblokowywania pieścieni tłokowych i zmiękcza uszczelki elastomerowe (uszczelniaczy zaworów, simmerinngi). ale hundai straszy, że stosowanie takich środków może uszkodzić silnik! :mrgreen: (bzdety :-P ).

BartBartez

  • Gość
Płukanka silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2009, 11:35:31 »
Stosowałem kiedyś coś takiego (Valvoline) w Mercedesie. Ładnie wypłukało, a silnik nadal żyje choć minęło już kilka lat.

dzafik

  • Gość
Płukanka silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2009, 12:13:39 »
Przy wymianie zastosuję tą płukankę i zobaczymy. Mam nadzieje korbowodu mi nie wypłuka :D Pozdrawiam