Autor Wątek: wiskoza  (Przeczytany 3236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

slaws

  • Gość
wiskoza
« dnia: 27 Grudzień 2009, 21:06:42 »
mam Pytanko moze mi kotos wytłumaczy co to jest wiskoza( jak to działa i naczym polega) a i niedawno kupiłme se SF 2001r 2.0 CRDI 4X4 i moze mi powiecie na ktora os autko ciagnie bo niektorzy mi mowia ze na przednia a niektrorzy na tylnia i jak sprawdzic na warsztacie czy naped na 4X4 działa?? z gory dziekuje

Waldemar

  • Gość
wiskoza
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2009, 21:36:38 »
Witaj!
Z moich przeczytanych wiadomości w internecie to 60% - przód 40% tył przy normalnej jeżdzie bez właczania się napędu , a napęd włacza się gdy ci się zapali lampka od kontroli trakcji TCS to wtedy tył zwiększa swoją moc . Nie jestem tego pewien na 100% !!!

Pozdrawiam Waldek

slaws

  • Gość
wiskoza
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2009, 22:09:32 »
dzieki serdeczne. :mrgreen: A wiesz co to wiskoza? cos mi sie obiło ze to cos zwiazanego z napedem ale wiecej juz niewiem <glupek2>

Mike82

  • Gość
wiskoza
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2009, 23:55:43 »

Mc_Abra

  • Gość
wiskoza
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Grudzień 2009, 09:25:50 »
ciągnie ci przód w większej mierze. tak z 60-70 % na przód idzie. przy normalnej jeździe praktycznie nie zdarza się żeby tył zabuksował przy tym silniku.
Jak się robi ślisko to czuć kiedy się załącza tył, a jak już na śniegu zaczniesz się bawić to wtedy jak wiskoza przerzuca napęd na obie osie w miarę równomiernie zaczyna się zabawa.
Jakbyś chciał sprawdzić działanie napędu to najprościej podnieść tył samochodu na lewarku ( na żabce np.) takim z kółeczkami, tak aby tylne koła były w powietrzu i powoli ruszać. zobaczysz wtedy czy kręcą się koła na obu osiach czy tylko na przodzie np.
Jak chcesz się tak bawić to ustaw samochód na równym asfalcie a się przekonasz.
Ja też myślałem że mi tylna oś nie ciągnie do czasu aż popadało trochę śniegu i rondo bokiem pokonałem :mrgreen:
Zabawa jak jasny gwint.
no i pamiętaj żeby wymienić olej w napędach bo to podstawa :)

gosth

  • Gość
wiskoza
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2009, 10:46:12 »

slaws

  • Gość
wiskoza
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2009, 11:24:43 »
dziekuje wam za wyczerpujace odpowiedzi ;] jak popada to z pewnoscia sie pobawie;] przyczepnosci zycze;]